Logo Przewdonik Katolicki

Srebrny jubileusz inowrocławskiego KIK-u

Jacek Nijak
Fot.

Wraz z początkiem września br. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu rozpoczął kolejny rok swojej pracy, który niewątpliwie upłynie pod znakiem jubileuszowych obchodów. W listopadzie to zasłużone środowisko świętować będzie bowiem 25. rocznicę swojego powstania i działalności. Honorowy patronat nad obchodami jubileuszowymi, które rozpoczną się pod koniec października,...

Wraz z początkiem września br. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu rozpoczął kolejny rok swojej pracy, który niewątpliwie upłynie pod znakiem jubileuszowych obchodów. W listopadzie to zasłużone środowisko świętować będzie bowiem 25. rocznicę swojego powstania i działalności. Honorowy patronat nad obchodami jubileuszowymi, które rozpoczną się pod koniec października, objął abp Henryk Muszyński.

Jednym z ważnych punktów programu obchodów jubileuszowych inowrocławskiego KIK-u będą IV Zaduszki Kujawskie. W tym roku zostaną one poświęcone ludziom, którzy pozostawili wyjątkowy ślad na kujawskiej ziemi – podkreśla regionalista Edmund Mikołajczak, twórca scenariusza i reżyser widowiska, które zaplanowano na 3 listopada.

Zwieńczeniem jubileuszowych obchodów będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Muszyńskiego, sprawowana 19 listopada w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. – Nasze jubileuszowe obchody pozwolą nam powrócić do najnowszej historii, kiedy to w niełatwym czasie, tuż po przemianach związanych z wydarzeniami 1980 roku i powstaniem NSZZ ,,Solidarność”, władza ludowa pozwalała na tworzenie pierwszych Klubów Inteligencji Katolickiej – mówi Piotr Milchert. – Wśród istotnych rysów charakteryzujących 25 lat naszej działalności trzeba szczególnie podkreślić te wszystkie dzieła i inicjatywy, których celem była integracja różnych środowisk społecznych i kościelnych. Ich znakiem będą również zbliżające się obchody, w czasie których naszą rocznicę świętować będziemy wspólnie z istniejącym od pół wieku inowrocławskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i Inowrocławskim Towarzystwem Muzycznym ,,Pro Arte”, które w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki