Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Bernadeta Kruszyk
Fot.

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wydała w ubiegłym roku potrzebującym blisko 1200 sztuk odnowionych mebli oraz używanego, ale sprawnego sprzętu RTV i AGD. Do tej pory z pomocy skorzystało prawie 850 rodzin. Używane meblościanki, tapczany, krzesła, pralki, lodówki i inne sprzęty gospodarstwa domowego Caritas pozyskuje od tych, którzy zamierzają wymienić je na nowe. W Centrum...

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wydała w ubiegłym roku potrzebującym blisko 1200 sztuk odnowionych mebli oraz używanego, ale sprawnego sprzętu RTV i AGD. Do tej pory z pomocy skorzystało prawie 850 rodzin. Używane meblościanki, tapczany, krzesła, pralki, lodówki i inne sprzęty gospodarstwa domowego Caritas pozyskuje od tych, którzy zamierzają wymienić je na nowe. W Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie są one naprawiane, odnawiane i za symboliczne kwoty wydawane potrzebującym, którzy okażą skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej lub parafii, na terenie której zamieszkują.

» Prezydent Gniezna Jaromir Dziel, wspólnie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, dokonał symbolicznego otwarcia Klubu Abstynenta mieszczącego się przy ul. Kruczej w Gnieźnie. Klub jest jedyną tego typu placówką w mieście i ma stać się w przyszłości ,,oazą trzeźwości”. Prowadzi go Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Abstynenckie „Odnowa”, które dzięki dotacji w wysokości 34 tys. zł z Miejskiego Funduszu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaadaptowało pomieszczenia na salkę terapeutyczną, świetlicę i kuchnię. W roku 2006 na wyposażenie Klubu, realizację programu profilaktyki wśród osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin, prowadzenie punktu konsultacyjnego dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin, zajęcia integracyjne, sportowe i imprezy rekreacyjne miasto przeznaczy dotację w wysokości 40 tys.

» 7 stycznia w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Mogilnie zagrał zespół ,,GolecuOrkiestra”. Znani bliźniacy zaśpiewali utwory ze swojej najnowszej płyty ,,Nieziemskie granie dla Ciebie Panie”. Koncert był jednym z pierwszych promujących ich najnowsze muzyczne poczynania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki