Logo Przewdonik Katolicki

Papieska scena finałowa

Hubert Kubica
Fot.

To była niesamowicie przejmująca scena finałowa VII Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w sobotni wieczór 8 kwietnia dokładnie rok po pogrzebie Papieża na poznańskiej Cytadeli. Do Zmartwychwstałego Chrystusa i stojącej obok Niego Maryi podszedł ubrany na biało Jan Paweł II. Wszyscy razem trwali w objęciach, a nad ich głowami została zamknięta, tak jak przed...

To była niesamowicie przejmująca scena finałowa VII Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w sobotni wieczór 8 kwietnia – dokładnie rok po pogrzebie Papieża – na poznańskiej Cytadeli.

Do Zmartwychwstałego Chrystusa i stojącej obok Niego Maryi podszedł ubrany na biało Jan Paweł II. Wszyscy razem trwali w objęciach, a nad ich głowami została zamknięta, tak jak przed rokiem, podczas pogrzebu Jana Pawła II, księga Pisma Świętego. W tle słyszeliśmy muzykę z „Pasji” Mela Gibsona i słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 1979 r., gdy prosił Polaków, aby zawsze zachowywali „duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska”. Wszystko to działo się na tle ogromnego obrazu Jezusa Miłosiernego, z którego serca laserowym światłem promieniowała na zgromadzonych „łaska”.

Misterium organizowane jest od 1998 roku. Przedstawia ostatnie dni życia Jezusa na ziemi; począwszy od Jego triumfalnego wjazdu do Jerozolimy, a skończywszy na śmierci krzyżowej. Bierze w nim udział blisko trzystu aktorów.

To zorganizowane z niezwykłym rozmachem widowisko pasyjne oglądało blisko 100 tysięcy ludzi. Wielu przyjechało z najdalszych zakątków Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki