Logo Przewdonik Katolicki

Towarzystwo św. Wojciecha w Szamocinie

ks. Leszek Marciniak
Fot.

Z okazji jubileuszowych obchodów 100-lecia kościoła parafialnego pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie, które odbyły się 29 października 2005 roku, naszą parafię nawiedziły relikwie św. Wojciecha. Czuwali przy nich między innymi członkowie Towarzystwa św. Wojciecha działającego na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej. To wówczas zrodziła się myśl...

Z okazji jubileuszowych obchodów 100-lecia kościoła parafialnego pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie, które odbyły się 29 października 2005 roku, naszą parafię nawiedziły relikwie św. Wojciecha. Czuwali przy nich między innymi członkowie Towarzystwa św. Wojciecha działającego na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej. To wówczas zrodziła się myśl powołania parafialnego koła tego stowarzyszenia w naszej parafii.

Jedenastu mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej wyraziło chęć wstąpienia w szeregi Towarzystwa św. Wojciecha. Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych „świętowojciechowej braci” w Rościnnie, nowi członkowie otrzymali legitymacje.

Z kolei 2 kwietnia br., w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, bracia tworzący koło Towarzystwa św. Wojciecha przy parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie zostali przedstawieni wspólnocie parafialnej. Uroczystość tę uświetniło śpiewem Towarzystwo im. J.I. Paderewskiego z Szamocina pod batutą Tadeusza Dobka.

Już za tydzień, w trakcie dorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, nowi członkowie spotkają się z kard. Józefem Glempem, który poświęci im płaszcze. Parafialne koło Towarzystwa św. Wojciecha w Szamocinie jest pierwszym oddziałem powstałym na terenach, które dekretem Papieża Jana Pawła II zostały z dniem 25 marca 2004 roku wyłączone z archidiecezji poznańskiej i włączone do archidiecezji gnieźnieńskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki