Logo Przewdonik Katolicki

Centrum poświęcone

Andrzej Wiedera
Fot.

W sobotę, 5 lutego br., ks. abp Henryk Muszyński dokonał oficjalnego otwarcia i poświęcenia Centrum Aktywności i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Ujściu k. Piły (dekanat Chodzież). Uroczystość była także okazją do spotkania z wiernymi tej należącej od niespełna roku do archidiecezji gnieźnieńskiej parafii. Wśród przybyłych do kościoła pw. św. Mikołaja w Ujściu nie...

W sobotę, 5 lutego br., ks. abp Henryk Muszyński dokonał oficjalnego otwarcia i poświęcenia Centrum Aktywności i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Ujściu k. Piły (dekanat Chodzież). Uroczystość była także okazją do spotkania z wiernymi tej należącej od niespełna roku do archidiecezji gnieźnieńskiej parafii.


Wśród przybyłych do kościoła pw. św. Mikołaja w Ujściu nie brakowało osób chorych i niepełnosprawnych. Arcybiskup gnieźnieński, witając zebranych, przyznał, iż bardzo cieszy go to spotkanie, choć parafię w Ujściu zdążył już trochę poznać podczas prywatnych wizyt. Stwierdził również, że jest bardzo usatysfakcjonowany z faktu, iż po włączeniu Ujścia do archidiecezji gnieźnieńskiej znalazła się w niej druga - obok Pakoskiej - kalwaria.
W drugiej części spotkania nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie funkcjonujących od grudnia ub.r. Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Centrum Aktywności i Rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych. Placówki te mieszczą się w usytuowanym niedaleko kościoła i gruntownie wyremontowanym zabytkowym Domu Katolickim. Podczas wizyty ks. arcybiskup miał okazję je zwiedzić oraz obejrzeć prace wykonane przez osoby uczęszczające na zajęcia terapeutyczne. Niecodzienne spotkanie z ks. abp. Henrykiem Muszyńskim wywarło na wszystkich silne wrażenie. Zadowoleni są także wierni z ujskiej parafii, ponieważ już po kilku miesiącach od zmiany granic diecezji mieli okazję spotkać się ze swoim Pasterzem.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki