Logo Przewdonik Katolicki

Dzieło głoszenia Bożej miłości

Anna Płotek
Fot.

Już od trzech lat Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje "Wakacje z Bogiem" dla najbardziej potrzebujących dzieci w diecezji, wysyłając je na tygodniowy obóz do malowniczego Przedborowa (dekanat mikstacki). Podobnie było w tym roku. Diecezjalna organizacja Caritas urzeczywistnia swą działalność przede wszystkim poprzez wspólnoty parafialne, w których tworzone są zespoły charytatywne....

Już od trzech lat Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje "Wakacje z Bogiem" dla najbardziej potrzebujących dzieci w diecezji, wysyłając je na tygodniowy obóz do malowniczego Przedborowa (dekanat mikstacki). Podobnie było w tym roku.Diecezjalna organizacja Caritas urzeczywistnia swą działalność przede wszystkim poprzez wspólnoty parafialne, w których tworzone są zespoły charytatywne. Dzięki parafialnym wolontariuszom Caritas dociera do ubogich rodzin, niosąc pomoc materialną oraz organizując wakacyjny wypoczynek dla dzieci.
Podczas tegorocznych letnich wakacji 1500 dzieci w wieku od 8 do 15 lat wypoczywało na polu namiotowym pod lasem, przy uroczym kąpielisku. Czas najmłodszych wypełniały liczne rozgrywki sportowe, zabawy i konkursy, ale także nie zabrakło miejsca na skupienie i modlitwę. Wszystkie te zajęcia organizowane były przez wolontariuszy, którzy opiekowali się wczasowiczami i dbali o ich bezpieczeństwo. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach socjoterapeutycznych. Zajęcia odbywały się w formie zabawy, podczas której profesjonalni psychologowie starali się pomóc i dotrzeć do tych, "którzy szczególnie zostali dotknięci przez los, którzy odczuwają wewnętrzny ból" - powiedział ks. dr Sławomir Grześniak, dyrektor Caritas.
Obok pola namiotowego znajduje się tu także specjalny budynek, w którym swoje wczasorekolekcje spędzają osoby niepełnosprawne, które integrują się z dziećmi przebywającymi na obozie, wspólnie spędzając czas na rozrywce.
Obozowisko w Przedborowie jest doskonale przystosowane do podejmowania młodzieży podczas wakacji. Zabezpieczono miejsce dla przygotowywania i spożywania posiłków, są doskonałe warunki sanitarne, a nad wszystkimi obiektami góruje wieża kościoła.
Dzieło pomocy funkcjonuje dzięki ofiarom wiernych diecezji kaliskiej, którzy w zwyczajny sposób zasilają Caritas diecezjalną. Dociera także pomoc nadzwyczajna dzięki hojności licznych sponsorów.
Oprócz "Akcji Letniej Przedborzów", Caritas organizuje również "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", "Wielkanocny Chleb Miłości", a w listopadzie akcję zniczy "Śpieszmy pomagać ludziom, tak szybko odchodzą".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki