Logo Przewdonik Katolicki

Kwitnące wakacje

Michał Chojnacki
Fot.

Tradycyjnie już wakacje w mieście kojarzą się kolskim dzieciom z półkoloniami "Kwitnące wakacje", organizowanymi przez Miejski Dom Kultury. Zajęcia rozpoczęły się wkrótce po zakończeniu roku szkolnego. W kosztach przedsięwzięcia partycypował również Urząd Miejski w Kole oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, Kolskie Towarzystwo Przyrodnicze i UKS "Przystań". Dzięki...

Tradycyjnie już wakacje w mieście kojarzą się kolskim dzieciom z półkoloniami "Kwitnące wakacje", organizowanymi przez Miejski Dom Kultury. Zajęcia rozpoczęły się wkrótce po zakończeniu roku szkolnego.
W kosztach przedsięwzięcia partycypował również Urząd Miejski w Kole oraz Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, Kolskie Towarzystwo Przyrodnicze i UKS "Przystań". Dzięki temu zorganizowano atrakcyjny wypoczynek dla dużej liczby dzieci. Oprócz zajęć plastycznych i teatralnych, do programu wprowadzono nowości: pływanie kajakami po starorzeczu, przejażdżki konne (podziękowanie dla p. Wiesława Śniegockiego), wyjazd na basen pływacki do Turku (podziękowanie dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej).
- Pierwszy turnus odbywał się, gdy w Kole trwał plener malarski. Goszczący w mieście plastycy pomogli dzieciom w wykonaniu plakatów o tematyce antynikotynowej i projektowaniu strojów, wykorzystanych podczas marszu antynikotynowego - powiedział inicjator akcji, Arkadiusz Gołębowski. Marsz pod hasłem: "Mamo, tato, proszę - nie pal!" odbył się 2 lipca. Jego organizatorem był Miejski Dom Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Dzieci niosły baloniki z napisem "NIE PAL" i plakaty ukazujące skutki nałogu.
Podczas wcześniejszych zajęć z dziećmi pracownicy ośrodka informowali je o szkodliwości palenia, o tym, że palacze przewodzą grupie ryzyka, jeśli chodzi o uzależnienie się od alkoholu i narkotyków. Tego samego dnia dzieci wystawiły spektakl o tematyce antynikotynowej, przygotowany pod kierunkiem Radomira Pioruna.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki