Logo Przewdonik Katolicki

Czy żyjemy tak jak Ona?

Dariusz Racinowski
Fot.

Trzeciego lipca br. w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, którym opiekują się ojcowie paulini, odbył się doroczny odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość zgromadziła parafian i wiernych przybyłych ze swymi duszpasterzami w pieszych pielgrzymkach z parafii Babiak, Barłogi i Kłodawa. Z Chodcza przyjechała pielgrzymka rowerowa. Obecni byli wierni z Izbicy...

Trzeciego lipca br. w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, którym opiekują się ojcowie paulini, odbył się doroczny odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.Uroczystość zgromadziła parafian i wiernych przybyłych ze swymi duszpasterzami w pieszych pielgrzymkach z parafii Babiak, Barłogi i Kłodawa. Z Chodcza przyjechała pielgrzymka rowerowa. Obecni byli wierni z Izbicy Kujawskiej, Koła, Modzerowa oraz księża z dekanatu izbickiego. W Sumie odpustowej, sprawowanej na placu przy kościele, na tle przepięknej panoramy jeziora, uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego. Nie zabrakło kombatantów II wojny światowej przybyłych pod swym sztandarem oraz strażaków jednostki OSP z Brdowa. Oprawę muzyczną uroczystości odpustowej wzbogacił śpiew scholi prowadzonej przez organistę i o. Waldemara Pastusiaka. Cieszyła obecność licznych ministrantów, uczniów i nauczycieli miejscowego gimnazjum.
Witając zebranych, proboszcz parafii - o. Bronisław Kraszewski - zaprosił ich do wspólnoty modlitwy podczas Eucharystii, którą odprawił przybyły z Jasnej Góry o. Albert Oksiędzki, definitor Zakonu Ojców Paulinów. Celebrans mówił w homilii o cywilizacji życia i tych wszystkich zjawiskach, które określane są jako antycywilizacja. Najpiękniejszym wzorcem do naśladowania przez katolików jest Matka Boża, w szczególny sposób obecna w sanktuariach maryjnych. - Przychodzimy tu do Matki, ale czy wyrażamy dla Niej cześć, miłość, naśladując Jej postawę i czyny? Czy żyjemy jak Maryja, czy przynajmniej się staramy? Czy zawierzyliśmy wszystko Bogu - tak jak Ona?
Na zakończenie Mszy św. proboszcz parafii podziękował zebranym za obecność i świadectwo wiary. Mimo upału wierni trwali na modlitwie, na adoracji Najświętszego Sakrament. Po błogosławieństwie w procesji odprowadzono Pana Jezusa do świątyni. Po liturgii był czas na indywidualne modlitwy przed obrazem Matki Bożej Zwycięskiej. O godz. 15 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym nastąpiło pożegnanie pielgrzymek.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki