Czy żyjemy tak jak Ona?

Trzeciego lipca br. w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, którym opiekują się ojcowie paulini, odbył się doroczny odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.



Uroczystość zgromadziła parafian i wiernych przybyłych ze swymi duszpasterzami w pieszych pielgrzymkach z parafii Babiak, Barłogi i Kłodawa. Z Chodcza przyjechała pielgrzymka rowerowa. Obecni byli wierni z Izbicy...
Czyta się kilka minut

Trzeciego lipca br. w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, którym opiekują się ojcowie paulini, odbył się doroczny odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystość zgromadziła parafian i wiernych przybyłych ze swymi duszpasterzami w pieszych pielgrzymkach z parafii Babiak, Barłogi i Kłodawa. Z Chodcza przyjechała pielgrzymka rowerowa. Obecni byli wierni z Izbicy Kujawskiej, Koła, Modzerowa oraz księża z dekanatu izbickiego. W Sumie odpustowej, sprawowanej na placu przy kościele, na tle przepięknej panoramy jeziora, uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego. Nie zabrakło kombatantów II wojny światowej przybyłych pod swym sztandarem oraz strażaków jednostki OSP z Brdowa. Oprawę muzyczną uroczystości odpustowej wzbogacił śpiew scholi prowadzonej przez organistę i o. Waldemara Pastusiaka. Cieszyła obecność licznych ministrantów, uczniów i nauczycieli miejscowego gimnazjum.

Witając zebranych, proboszcz parafii - o. Bronisław Kraszewski - zaprosił ich do wspólnoty modlitwy podczas Eucharystii, którą odprawił przybyły z Jasnej Góry o. Albert Oksiędzki, definitor Zakonu Ojców Paulinów. Celebrans mówił w homilii o cywilizacji życia i tych wszystkich zjawiskach, które określane są jako antycywilizacja. Najpiękniejszym wzorcem do naśladowania przez katolików jest Matka Boża, w szczególny sposób obecna w sanktuariach maryjnych. - Przychodzimy tu do Matki, ale czy wyrażamy dla Niej cześć, miłość, naśladując Jej postawę i czyny? Czy żyjemy jak Maryja, czy przynajmniej się staramy? Czy zawierzyliśmy wszystko Bogu - tak jak Ona?

Na zakończenie Mszy św. proboszcz parafii podziękował zebranym za obecność i świadectwo wiary. Mimo upału wierni trwali na modlitwie, na adoracji Najświętszego Sakrament. Po błogosławieństwie w procesji odprowadzono Pana Jezusa do świątyni. Po liturgii był czas na indywidualne modlitwy przed obrazem Matki Bożej Zwycięskiej. O godz. 15 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym nastąpiło pożegnanie pielgrzymek.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 30/2005