Logo Przewdonik Katolicki

Złoty jubilat - ks. Tadeusz Sierosławski

ks. Janusz Borucki
Fot.

W niedzielę, 3 lipca br., w kościele Narodzenia NMP i św. Józefa w Skulsku, o godz. 11 Mszę św. odprawił obchodzący 50-lecie święceń kapłańskich wieloletni proboszcz parafii, ks. prał. Tadeusz Sierosławski. Eucharystię z księdzem jubilatem sprawowali: ks. Janusz Borucki i ks. Marcin Pachliński (obaj pochodzący z parafii skulskiej) oraz ks. Andrzej Czubaszewski i ks. Mariusz Idczak...

W niedzielę, 3 lipca br., w kościele Narodzenia NMP i św. Józefa w Skulsku, o godz. 11 Mszę św. odprawił obchodzący 50-lecie święceń kapłańskich wieloletni proboszcz parafii, ks. prał. Tadeusz Sierosławski. Eucharystię z księdzem jubilatem sprawowali: ks. Janusz Borucki i ks. Marcin Pachliński (obaj pochodzący z parafii skulskiej) oraz ks. Andrzej Czubaszewski i ks. Mariusz Idczak (byli wikariusze parafii w Skulsku).


Na początku Mszy św. dostojnego jubilata powitał obecny proboszcz, ks. kan. Marian Kowalski. Kazanie wygłosił ks. Janusz Borucki. Kaznodzieja przypomniał drogę życiową jubilata. Ksiądz Tadeusz Sierosławski urodził się 2 września 1931 r. w Limanowej (diecezja tarnowska), gdzie spędził dzieciństwo. We Włocławku ukończył niższe, a później Wyższe Seminarium Duchowne; 26 czerwca 1955 r. z rąk bp. Antoniego Pawłowskiego otrzymał święcenia kapłańskie. Przez dwa lata był wikariuszem w Skulsku, a następnie w Ciechocinku. 24 sierpnia 1970 r. bp Jan Zaręba mianował go administratorem parafii Nieszawa, gdzie pracował do 30 czerwca 1983 r., tj. do czasu, kiedy został mianowany proboszczem w Skulsku. Tu pracował przez 18 lat. W 2001 r. ks. Sierosławski odszedł, na własną prośbę, na emeryturę i zamieszkał w Ciechocinku. Jako proboszcz, ksiądz jubilat doprowadził do koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej Skulskiej. Koronacja miała miejsce 3 czerwca 1997 r. w Gnieźnie. Aktu dokonał Papież Jan Paweł II.
Po Komunii św. złoty jubilat przyjmował życzenia od delegacji harcerzy i licznych parafian. Dziękował wszystkim za modlitwę, pamięć i obecność. Dziękując Bogu za pół wieku w kapłaństwie przyznał, że nadal bardzo raduje jego serce doprowadzenie do koronacji skulskiej piety.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki