Logo Przewdonik Katolicki

Dla wszystkich dzieci

Hubert Kubica
Fot.

"Każde dziecko marzy o wakacjach... Pomóżmy tym, których nie stać na marzenia!" - tak brzmi hasło tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas, która pozwoli zorganizować kolonie dla ponad stu tysięcy najbiedniejszych dzieci w Polsce i około pięciu tysięcy zza naszej wschodniej granicy. Głównym założeniem programowym turnusów kolonijnych Caritas jest zorganizowanie bezpiecznego wypoczynku...

"Każde dziecko marzy o wakacjach... Pomóżmy tym, których nie stać na marzenia!" - tak brzmi hasło tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas, która pozwoli zorganizować kolonie dla ponad stu tysięcy najbiedniejszych dzieci w Polsce i około pięciu tysięcy zza naszej wschodniej granicy.


Głównym założeniem programowym turnusów kolonijnych Caritas jest zorganizowanie bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży doświadczającej problemów ubóstwa i jego skutków.
Dzieci najczęściej wywodzą się ze środowisk, w których nie brakuje patologii społecznych, a także z rodzin niepełnych lub pochodzą z tzw. marginesu społecznego. Oprócz ubóstwa materialnego są zaniedbane edukacyjnie i wychowawczo.
Wychodząc naprzeciw tym problemom, już po raz szesnasty Caritas w Polsce organizuje dla nich letni wypoczynek. Kwota, która wystarczy, aby zapewnić dziecku jeden dzień wypoczynku, wynosi dwadzieścia osiem złotych.
Środki na sfinansowanie kolonii Caritas czerpie w 50 proc. z rozprowadzania świec podczas akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozostałą sumę pozyskuje bądź od sponsorów prywatnych, bądź wnioskując o dotację z instytucji państwowych, takich jak: Senat, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, kuratoria oświaty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki