Logo Przewdonik Katolicki

Przystanek Pascha

ks. Szymon Welka
Fot.

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia, zgromadziliśmy się w parafii św. Wojciecha BM w Kikole na modlitewnym spotkaniu młodzieży, tradycyjnie nazywanym Przystankiem Jezus, choć nazwa Przystanek Pascha jest równie zasadna. Organizatorom chodziło o to, aby młodzież jak najbardziej wniknęła w głęboki sens czasu paschalnego. Do parafii Kikół przybyło sześciuset z górą młodych...

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia, zgromadziliśmy się w parafii św. Wojciecha BM w Kikole na modlitewnym spotkaniu młodzieży, tradycyjnie nazywanym Przystankiem Jezus, choć nazwa Przystanek Pascha jest równie zasadna. Organizatorom chodziło o to, aby młodzież jak najbardziej wniknęła w głęboki sens czasu paschalnego.Do parafii Kikół przybyło sześciuset z górą młodych ludzi z kilkunastu parafii: obydwu lipnowskich, z Karnkowa, Szpetala Górnego, Obrowa, Czernikowa, Nowogrodu, Mazowsza, Działynia, Lubicza, Ciepienia... Młodzież z parafii Bł. Michała Kozala BM w Lipnie przyszła w Marszu dla Papieża Jana Pawła II. Miłą niespodzianką była obecność gości z okolic Skępego, Rypina oraz Gołubia-Dobrzynia.
Modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy Marszem dla Jezusa: od kaplicy Matki Bożej Bolesnej z figurą Piety w Konotopiu do kościoła parafialnego w Kikole. Tu, wpatrzeni w światło Paschału, rozważaliśmy radosne spotkania nabożeństwa Drogi Światła, po czym trwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestniczyliśmy we Mszy św. Następnie wysłuchaliśmy świadectwa eucharystycznego. Na zakończenie odbył się koncert ewangelizacyjny, w którym wystąpił Tomek Kamiński z zespołem.
Organizatorzy i młodzież chcą spotkać się za rok w parafii Kikół, przejść za Paschałem Drogę Światła pośród pól i jezior. Stanąć wokół ołtarza nad jeziorem i uczestniczyć w radości ze spotkania z Panem jako młody Kościół, który jest nadzieją świata. Jako Kościół ludzi wspólnie się modlących i podejmujących odpowiedzialność za odkrywanie własnych powołań. Wierzymy, że tak się stanie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki