Logo Przewdonik Katolicki

Kościański Apel

Katarzyna Brzezińska
Fot.

Początek kwietnia 2005 roku dla wielu z nas pozostanie niezapomnianym czasem. Dni wypełnione niepokojem, smutkiem, żarliwą modlitwą, ale nade wszystko zjednoczeniem serc w jednej ważnej intencji. W tych dniach odszedł od nas na zawsze ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II. Skończył się czas oficjalnej żałoby ogłoszonej przez Kościół i poszczególne kraje. Jednakże kolejne spontanicznie...

Początek kwietnia 2005 roku dla wielu z nas pozostanie niezapomnianym czasem. Dni wypełnione niepokojem, smutkiem, żarliwą modlitwą, ale nade wszystko zjednoczeniem serc w jednej ważnej intencji. W tych dniach odszedł od nas na zawsze ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II.Skończył się czas oficjalnej żałoby ogłoszonej przez Kościół i poszczególne kraje. Jednakże kolejne spontanicznie podejmowane dzieła pokazują, że zjednoczenie i wdzięczność przepełnia serca wiernych, że nie ustają pragnienia, by działać.

Płyta w hołdzie


Jedną z inicjatyw będących hołdem dla Jana Pawła II był apel ku jego czci, jaki odbył się 16 kwietnia w parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Kościanie. Organizatorom przyświecały słowa "Ty szukałeś nas, a my przyszliśmy". Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem przemówienia papieskiego o krzyżu na Giewoncie - symbolu naszej wiary. Uczestnicy podziwiali piękne fotografie, na których utrwalone było życie Karola Wojtyły i wysłuchali jego biografii. Mieli możliwość poznać, być może dotąd nieznane, wątki jego życia. Zadumie, skupieniu i wspomnieniom sprzyjał modlitewny śpiew i światło świec rozpraszające mrok panujący w kościele. Wpatrzeni w przesuwające się na ekranie obrazy mogliśmy po raz kolejny wysłuchać pełnego miłości głosu Papieża proponującego nam najlepsze rozwiązania i wskazującego najwłaściwsze drogi. Poznaliśmy fragmenty jego twórczości. Niektórzy z pewnością przypomnieli sobie swoje osobiste spotkania z Janem Pawłem II. Wspólne czuwanie i modlitwa były naszym kolejnym podziękowaniem Ojcu Świętemu za pielgrzymki, gesty, słowa - te wypowiedziane i te przekazane na papierze - encykliki, listy, dokumenty, książki.

Wspomnienie pontyfikatu


Apel papieski był efektem prac związanych z wydaniem płyty multimedialnej, którą uczestnicy otrzymali na zakończenie spotkania. Pomysłodawcami projektu byli ks. Adam Przewoźny i państwo Golczakowie. Płyta powstała dzięki współpracy kościańskich parafii. Jest znakiem tego wszystkiego, co chcielibyśmy złożyć w podziękowaniu Ojcu Świętemu. Materiał zawiera biografię Papieża, opis jego pielgrzymek, dokumenty i wspomnienia. Obok tekstów i map z trasami, po których poruszał się Jan Paweł II, znajdują się tu przepiękne utwory muzyczne. "Un uomo venuto da lantano" - piosenka dla Papieża wykonywana przez włoskich artystów oraz "Abba Pater", którą śpiewa sam Ojciec Święty. Nagrana płyta to wspomnienie, wyraz wdzięczności za wspaniały pontyfikat.
Płyta jest przedłużeniem spotkania w świątyni. Każdy, kto ją otrzymał, może powracać do spotkania z Janem Pawłem II i do jego dziedzictwa, które nam pozostawił. Znajdzie ona także swoje miejsce w Muzeum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki