Logo Przewdonik Katolicki

Inauguracja Roku św. Faustyny

Maria Płaczkowska
Fot.

W diecezji włocławskiej Rok Eucharystii jest obchodzony również jako Rok św. Faustyny, z racji przypadającej w 2005 r. setnej rocznicy urodzin apostołki Bożego Miłosierdzia. Od 15 października 2002 r. patronką Gimnazjum Publicznego w Świnicach Warckich jest św. Faustyna Kowalska. Uroczystość inauguracji roku patronki szkoły odbyła się 10 lutego br. Na zaproszenie dyrektora gimnazjum...

W diecezji włocławskiej Rok Eucharystii jest obchodzony również jako Rok św. Faustyny, z racji przypadającej w 2005 r. setnej rocznicy urodzin apostołki Bożego Miłosierdzia.Od 15 października 2002 r. patronką Gimnazjum Publicznego w Świnicach Warckich jest św. Faustyna Kowalska. Uroczystość inauguracji roku patronki szkoły odbyła się 10 lutego br. Na zaproszenie dyrektora gimnazjum Marka Koniuszennego uczestniczyli w niej proboszczowie parafii położonych na terenie gminy Świnice Warckie, przedstawiciele władz świeckich, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, rodzice uczniów. Na początku odsłonięto: napis "A.D. 2005 - Rokiem św. Faustyny", umieszczony nad pamiątkową tablicą z wizerunkiem świętej.
Na program artystyczny w wykonaniu młodzieży złożyły się montaż słowno-muzyczny ukazujący drogę Heleny Kowalskiej do świętości oraz występ uczniów deklamujących wiersze własnego autorstwa, dotyczące postaci św. Faustyny. W okolicznościowym repertuarze wystąpił szkolny zespół wokalny prowadzony przez Izabelę Ożadowicz.
Bogaty jest program szkolnych obchodów Roku św. Faustyny: 7 kwietnia odbędzie się finał międzygimnazjalnego konkursu pt. "Święta Faustyna Kowalska - wielka święta na trzecie tysiąclecie". Nagrody będą wręczone 29 kwietnia podczas święta patronalnego szkoły. W maju odbędą się Sztafetowe Biegi Przełajowe o puchar dyrektora gimnazjum - trasa prowadzić będzie od kościoła w Świnicach Warckich do domu rodziny Kowalskich w Głogowcu. Z okazji odbywającej się w maju diecezjalnej pielgrzymki młodzieży trzecich klas gimnazjów do Świnic Warckich, uczniowie wystąpią w spektaklu o św. Faustynie. Przez cały rok trwają szkolne pielgrzymki- wycieczki do miejsc związanych z apostołką Bożego Miłosierdzia. Podczas lekcji wdrażany jest program "Z patronką szkoły przez 2005 rok". W październiku, w rocznicę nadania szkole imienia, odbędzie się uroczysty apel. W grudniu na zakończenie obchodów Roku św. Faustyny zostanie wystawione misterium i odbędzie się "Wigilia z patronką".
Celem dyrekcji i grona pedagogicznego gimnazjum w Świnicach Warckich jest kształtowanie w uczniach postawy miłości bliźniego, wrażliwości na ludzką krzywdę. Skutki są widoczne: młodzież włącza się w różne akcje, często sama je inicjuje. Podczas corocznej licytacji uczniowie zbierają środki finansowe na pomoc dla zaprzyjaźnionego domu dziecka, wzięli udział w akcji pomocy dzieciom z Azji, wsparli fundusz stypendialny, wysyłając SMS-y do Papieża, zbierali odzież dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cieszymy się i dziękujemy Bogu za to, że w naszych uczniach kształtuje się wyobraźnia miłosierdzia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki