Logo Przewdonik Katolicki

"Prawo Kościoła na co dzień - Pokuta"

Małgorzata Białecka
Fot.

Autor przypomina nam, że "sakrament pokuty jest spotkaniem z miłosiernym Bogiem, który odpuszcza grzechy i jedna z Kościołem, prowadząc tym samym do istotnych przemian duchowych otwierających perspektywę zbawczą nawróconemu chrześcijaninowi." Wskazuje zarazem na bogactwo treści tego sakramentu, które wyraża się m.in. w jego nazwach, a więc: sakrament - pojednania, przebaczenia, nawrócenia,...


Autor przypomina nam, że "sakrament pokuty jest spotkaniem z miłosiernym Bogiem, który odpuszcza grzechy i jedna z Kościołem, prowadząc tym samym do istotnych przemian duchowych otwierających perspektywę zbawczą nawróconemu chrześcijaninowi."
Wskazuje zarazem na bogactwo treści tego sakramentu, które wyraża się m.in. w jego nazwach, a więc: sakrament - pojednania, przebaczenia, nawrócenia, spowiedzi. Książeczka przejrzyście przedstawia zasady zatwierdzone przez Kościół katolicki, warunkujące prawidłowe skorzystanie z sakramentu pojednania, pozwala dogłębnie zrozumieć jego istotę, czyli przede wszystkim nawrócenie się do Boga całym sercem.
Autor odpowiada na szereg pytań odnośnie do kwestii, które nieraz budzą wątpliwości czy emocje, np. kiedy może dojść do odmówienia rozgrzeszenia, czy istnieje możliwość skorzystania z tzw. spowiedzi ogólnej, jaki jest zakres uprawnień spowiednika do udzielenia dyspens, czego dotyczą tajemnice spowiedzi i kogo one obowiązują, na czym polega posługa spowiednika. Wyjaśnia także często dyskutowaną sprawę, czy wierni mogą przystępować do sakramentu pokuty podczas Mszy św. Warto się z tą książeczką zapoznać u progu Wielkiego Postu, który powinien być okresem pogłębionego praktykowania pokuty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki