Logo Przewdonik Katolicki

XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

XIV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie należy przesłać do 6 stycznia 2023 r.

Fundacja „PRO ARTE CHRISTIANA” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.
 
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.
 
Konkurs rozpoczął się 1 października 2022 r., a prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie (linki do nagranych recytacji) należy przesłać do 6 stycznia 2023 r. Konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).
 
Tematyka prac plastycznych i fotograficznych:
- Polska moja Ojczyzna,
- Polskie obrzędy i zwyczaje ludowe,
- Sport,
- Kapliczki maryjne,
- Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna …
- Kosmos,
- Makro i mikro świat,
- Bohaterowie bajek i baśni,
- Bóg Ojciec,
 
Format prac plastycznych – A4, fotograficznych – 20 x30 cm. Jeden uczestnik konkursu może nadesłać 3 prace plastyczne i fotograficzne.
 
Konkurs recytatorski odbędzie się online. Uczestnicy przygotowują dwa wybrane przez siebie wiersze Włodzimierza Pietrzaka spośród zamieszczonych na stronie www.proartechristiana.pl

Prace plastyczne i recytatorskie ocenią profesorowie i adiunkci z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prace fotograficzne ocenią profesorowie z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
 
Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w Kaliszu.
 
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in. banknoty kolekcjonerskie, srebrne monety kolekcjonerskie, nagrody książkowe, pobyty weekendowe w pięknych zakątkach Polski, tablety.
Dotychczasowe edycje pokazały, że konkurs dociera do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a nawet studentów oraz do podopiecznych świetlic terapeutycznych i ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.
 
Regulaminy konkursu są dostępne na stronie www.proartechristiana.pl
 
Uwaga: w konkursie nie mogą brać udziału laureaci I, II i III miejsca oraz laureaci wyróżnienia w dotychczasowych edycjach konkursu.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki