Logo Przewdonik Katolicki

Wielbienie Chrystusa Eucharystycznego „TWOJA CZEŚĆ CHWAŁA!”

Wielbienie Chrystusa Eucharystycznego „TWOJA CZEŚĆ CHWAŁA!”

Nie jest to koncert, ale wspólna modlitwa, która ma nam pomóc spotkać się z Bogiem w osobie Jezusa Chrystusa.

Druga edycja Wieczoru Wielbienia Chrystusa Eucharystycznego wynika z głębokiej wiary w rzeczywistą obecność Pana pośród nas. Nie jest to koncert, ale wspólna modlitwa, która ma nam pomóc spotkać się z Bogiem w osobie Jezusa Chrystusa.
 
„TWOJA CZEŚĆ CHWAŁA!” jest wspólnym dziełem wielu ludzi z całego Poznania i okolic.
 
Udział w nim wezmą: Chór „Któż jak Bóg” parafii Św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu-Kiekrzu, Orkiestra „Operacja Muzyka" Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz zaprzyjaźnieni muzycy.
 
Soliści: Katarzyna Aszyk, Anna Gicala, Przemysław Koczorowski, Marek Kraśkiewicz, Robert Til
 
Kierownictwo muzyczne: Dobrochna Martenka

Prowadzenie: Franciszek Cofta
 
Organizujemy to plenerowe wydarzenie w Poznaniu-Kiekrzu, gdzie przebywała święta siostra Faustyna oraz gdzie się objawił jej Pan Jezus. Pisała wówczas w swoim dzienniczku: „Miłosierdzie Pańskie wyśpiewywać na wieki będę przed całym ludem, bo ono jest największym przymiotem Boga, a dla nas nieustannym cudem” (Dz.522). Oddajemy to przedsięwzięcie w ręce Boga i ufamy, że znajdą się wśród nas osoby, które otrzymają – podobnie jak święta siostra Faustyna – łaski, których się nie spodziewają.
 
Gdy w ubiegłym roku po raz pierwszy organizowaliśmy wielbienie, było to owocem spotkań i wspólnego tworzenia muzyki przez osoby, które są przekonane o żywej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wierzyliśmy, że otrzymamy od Najwyższego potrzebne siły i łaski, aby podołać organizacji spotkania i zebrać na modlitwie jak najwięcej ludzi. Udało się, wspólnymi siłami stworzyliśmy wydarzenie, które było szansą na wspólne wielbienie Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie nie tylko lokalnych mieszkańców, ale też wielu osób, które przyjechały specjalnie na ten wieczór muzycznej modlitwy.
 
Otrzymaliśmy wiele świadectw, które mówiły o owocach takiego wydarzenia. I właśnie dlatego czujemy potrzebę kontynuacji corocznych spotkań modlitewnych – chcemy wciąż dzielić się radością z przebywania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 
Wydarzenie będzie miało miejsce 8 czerwca 2024r.(sobota), w malowniczych okolicznościach przyrody, na placu przed kościołem parafii pw. Św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu-Kiekrzu.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki