Logo Przewdonik Katolicki

VI Piknik u Ignacego

VI Piknik u Ignacego

1 sierpnia przed kościołem oo. jezuitów w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Pikniku u Ignacego, w dniu 1 sierpnia, w godzinach 11.00-14.30. Miejscem Pikniku będzie skwer przed kościołem oo. jezuitów, na rogu ulic Dominikańskiej/Szewskiej oraz dziedziniec wewnętrzny Domu Zakonnego i Pracowania Działań Twórczych w Galerii u Jezuitów.

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po której zachęcamy do udziału w rowerowej grze miejskiej o św. Ignacym, zaangażowania w quest „Królewski Poznań”, warsztat komiksu i gier zespołowych.
Nie zabraknie stoisk rękodziełami, biżuterią i książkami oraz atrakcji, jak wystawa modeli szkutniczych Pana Jacka Szulczyńskiego i koncertu muzyki religijnej.

31 lipca obchodzimy uroczystość św. Ignacego Loyoli, w tym roku przypadająca w Jubileuszowym Roku Ignacjańskim w Towarzystwie Jezusowym na całym świecie, Rozpoczęty 20 maja 2021 Rok Ignacjański potrwa do 31 lipca 2022 roku, pod hasłem „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. Dla zakonu jezuitów i wszystkim, którym bliska jest duchowość ignacjańska, jest to świętowanie 500-lecia nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521) oraz 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622).
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki