Logo Przewdonik Katolicki

To nie jest babska sprawa

To nie jest babska sprawa

Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o planowaniu rodziny

Ukazała się właśnie nowa książka „To nie jest babska sprawa – Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o planowaniu rodziny”, napisana przez dr Piotra Wołochowicza, autora wielu bestsellerów, między innymi poradnika „Seks po chrześcijańsku”.

Tytuł skierowany jest do mężczyzn, apeluje do nich, aby podejmowali odpowiedzialność w tej dziedzinie życia małżeńskiego.

Piotr Wołochowicz przypomina, że należy to do istoty bycia głową rodziny. Autor wychodzi od podstawowych rozważań czym jest męskość. Opisuje mechanizmy płodności oraz porównuje metody planowania rodziny. Pokazuje jasną i prostą teologię przekazywania życia oraz możliwe postawy wobec rodzicielstwa. Przytacza świadectwa o naturalnym planowaniu rodziny. Pochyla się nad coraz bardziej dotkliwym współczesnym problemem niepłodności. Wreszcie daje odpowiedzi na typowe pytania.

Autor dzieli się też własnym świadectwem na temat ponad 34 lat życia w małżeństwie. Pisze m.in.:

„Ja, Piotr, jako mąż niosłem ostateczną odpowiedzialność za właściwe realizowanie sfery płodności, za nasze stosowanie NPR, za każdą decyzję czy danego dnia podejmujemy współżycie czy też nie. Moją rolą było, aby w żadnym momencie Mariolka nie czuła się pod presją domagania się przeze mnie zbliżenia jako takiego – a już szczególnie pod presją do ‘naciągania’ reguł interpretacji cyklu”.

Na koniec autor stawia analogiczne i jak najbardziej obecnie potrzebne wyzwanie do Czytelnika:

„Ty sam, jako mąż, masz być w Waszym małżeństwie głównym fachowcem od cyklu!”.

Warto to podjąć – nagrodą będzie wielkie błogosławieństwo!

Książka w pełnym kolorze! Do nabycia na stronie wydawnictwa: www.psalm18.pl oraz w dobrych księgarniach
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki