Logo Przewdonik Katolicki

SpadkoWiercy

SpadkoWiercy

„Wiara potrzebuje rytuałów – o wychowaniu religijnym” - to temat trzeciego spotkania.

W niedzielę 19 listopada br. w godz. 17:00-18.30 w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu (ul. Kościuszki 99, sala Jana W. Góry OP) odbędzie się trzecie spotkanie w ramach cyklu SpadkoWiercy.
 
Wydarzenie zatytułowane „Wiara potrzebuje rytuałów – o wychowaniu religijnym” poprowadzi Szymon Popławski OP – dominikanin, były submagister braci nowicjuszy, socjusz prowincjała. Ponadto współautor kilku książek, m.in. Zapach pomarańczy. Życie dominikańskie z innej perspektywy – z Krzysztofem Pałysem OP oraz Prosta modlitwa, Znaki szczególne Zmartwychwstałego. Rekolekcje paschalne, Chwalić, błogosławić, głosić. Przewodnik dominikański.
 
SpadkoWiercy to wznowiony cykl spotkań wspólnoty Paleolit i poznańskiego Klasztoru oo. Dominikanów. To rozmowy o wychowywaniu w wierze; o tym, czy i jak wiarę można przekazywać; jak z dziećmi – młodszymi i starszymi – o niej rozmawiać; gdzie – i czy w ogóle – stawiać granice, jak radzić sobie w sytuacjach odejścia dziecka/nastolatka od wiary…
 
Spotkania skierowane są przede wszystkim do rodziców, opiekunów oraz katechetów. W ramach projektu zorganizowano cykl łącznie dziesięciu spotkań.
 
Gośćmi kolejnych wydarzeń będą przede wszystkim praktycy: zarówno specjaliści od spraw wychowania, psychologii i wiary, jak i rodzice, którzy z tym zadaniem się już zmierzyli lub się mierzą.
 
Profesjonalnie rejestrowane spotkania utworzą cykl SpadkoWiercy, który zamieszczony zostanie na kanale dominikanie.pl.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki