Logo Przewdonik Katolicki

Patronat Narodowy dla Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

Patronat Narodowy dla Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej” została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczyste otwarcie Centrum odbędzie się 1 września br. w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad inicjatywą utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. W piśmie przekazanym z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na ręce Ojca Wiesława Pyzio OFMConv., Prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) czytamy, że „Patronat Narodowy został ustanowiony przez Prezydenta RP nad projektami, które wpisują się w rocznicowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości i służą godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków.”
 
- „Patronat Narodowy jest dla nas dopełnieniem i uhonorowaniem dzieła utworzenia tego niezwykłego miejsca na mapie Polski. Pragniemy, aby poprzez adorację Chrystusa Eucharystycznego, dar pokoju płynął
z Niepokalanowa - Światowego Centrum Modlitwy o pokój, na cały świat. Aby żaden naród nie doświadczył już wojny czy utraty Ojczyzny.” 
– mówi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie
 
Inspiracją do wyboru Niepokalanowa na Światowe Centrum Modlitwy o Pokój była postać jego założyciela, św. Maksymiliana Marii Kolbego, więźnia obozu w Auschwitz, który oddał życie za ojca rodziny. Data inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie także nie jest przypadkowa. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej jest nawiązaniem do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju.
 
Patronat na inicjatywą utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie objęli także:
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Ojciec Wiesław Pyzio, Prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz Ojciec Grzegorz Maria Szymanik, Gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie to jedyne miejsce w Polsce i jedno z tylko 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – 12 ośrodków modlitwy o pokój, w których znajdować się będą kaplice Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. Kaplice Pokoju. Dotychczas Kaplice Pokoju (6 Gwiazd) powstały w: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódma Gwiazda powstaje w Dagupan na Filipinach. Niepokalanów jest ósmą Gwiazdą.
 
Wszystkie Ołtarze Adoracji do Światowych Centrów Modlitwy o Pokój były błogosławione przez Ojca Świętego,
a inauguracja każdego Centrum była wydarzeniem narodowym i odbywała się przy udziale władz państwowych
i Episkopatu danego kraju.
 
WIĘCEJ INFORMACJI: https://kaplica.niepokalanow.pl   

Zarezerwowany: Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie to jedyne miejsce w Polsce i jedno z tylko 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – 12 ośrodków modlitwy o pokój, w których znajdować się będą kaplice Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. Kaplice Pokoju. Dotychczas Kaplice Pokoju (6 Gwiazd) powstały w: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódma Gwiazda powstaje w Dagupan na Filipinach. Niepokalanów jest ósmą Gwiazdą. 

Wszystkie Ołtarze Adoracji do Światowych Centrów Modlitwy o Pokój były błogosławione przez Ojca Świętego, 
a inauguracja każdego Centrum była wydarzeniem narodowym i odbywała się przy udziale władz państwowych 
i Episkopatu danego kraju.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://kaplica.niepokalanow.pl   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki