Logo Przewdonik Katolicki

„Od Evangelii nuntiandi do Evangelii gaudium”

„Od Evangelii nuntiandi do Evangelii gaudium”

Konferencja naukowa jest adresowana do teologów i wszystkich zajmujących się naukowo nauczaniem Kościoła.

19 listopada 2020 r. w Łodzi odbędzie się pierwsza z cyklu zatytułowanego „Evangelii gaudium” Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Od Evangelii nuntiandi do Evangelii gaudium. Organizatorem wydarzenia jest Łódzkie Seminarium Duchowne.

Tytuł cyklu „Evangelii gaudium” niesie wezwanie i przypomnienie, że Ewangelia jest radością wierzących, a teologowie katoliccy są na służbie Ewangelii, a więc i na służbie tej ewangelicznej radości. Kolejne konferencje mają stać się przyczynkiem do refleksji nad aktualnym nauczaniem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła; refleksji teologicznej, która pokazałaby, że stanowi ono żywą Tradycję i że przez to nauczanie można poznać, „co Duch mówi do Kościołów”. Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni dla lektury nauczania Kościoła powszechnego na użytek Kościoła w Polsce.

Tytuł tegorocznej Konferencji wskazuje na dwie - niezwykle podobne - adhortacje apostolskie: Pawła VI Evangelii nuntiandi  i Franciszka Evangelii gaudium. Stanowią one dwa istotne punkty Tradycji Kościoła, która jest żywa, co oznacza, że jest jednocześnie ciągła i nieustająco nowa, czyli rozumiana jako ciągle na nowo odczytywane wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

Konferencja naukowa jest adresowana do teologów i wszystkich zajmujących się naukowo nauczaniem Kościoła.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji: harmonogram, informacje dla autorów oraz koszty znajdują się na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl/evangeliigaudium
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki