Logo Przewdonik Katolicki

"Obserwator" Dominik Dąbkiewicz

"Obserwator" Dominik Dąbkiewicz

W sobotę 3 marca o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach odbędzie się wernisaż wystawy "Obserwator" Dominika Dąbkiewicza. Dominik jest 27-letnim podopiecznym Hospicjum Domowego, chorującym na postępujący zanik mięśni typu Duchenne'a.

Pomimo tego, że jest osobą leżącą, całkowicie zależną od pomocy rodziców, nie poddał się chorobie: od lat przy pomocy programów graficznych tworzy prace, które swoją wymową poruszają coraz szersze grono odbiorców. Zaprezentowanie obrazów Dominika jest możliwe dzięki darowiznom i zaangażowaniu wielu osób prywatnych. Wystawę będzie można oglądać do 16 marca.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Wolontariuszy Hospicyjnych "Ludzki Gest: im. Jana Pawła II z Obornik, a honorowy patronat nad wydarzeniem przyjęli Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Władze Powiatu Obornickiego.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki