Logo Przewdonik Katolicki

Misja Talitha kum - ewangelizacja uliczna Poznania

Misja Talitha kum - ewangelizacja uliczna Poznania

Koncerty, teatr, taneczny flashmob, ewangelizacja uliczna, bezalkoholowa dyskoteka chrześcijańska, tramwaj ewangelizacyjny, rekolekcje kerygmatyczne – to tylko kilka z wielu inicjatyw, które odbędą się w dniach 21– 27 maja 2018 r. w Poznaniu.

A wszystko to z okazji 1050. rocznicy powstania pierwszego polskiego biskupstwa. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia i kilkadziesiąt innych wspólnot z terenu Archidiecezji organizuje ewangelizację miasta jakiej jeszcze nie było. Kilkuset ewangelizatorów będzie w różnych punktach miasta (m.in. Stary Rynek, Plac Wolności, Rondo Rataje, Most Teatralny, ul. Fredry) przekazywać mieszkańcom stolicy Wielkopolski Dobrą Nowinę o miłości Boga. – Chcemy świętować tę rocznicę w jak największym gronie. Chcemy dotrzeć do tych, którzy nie słyszeli jeszcze Dobrej Nowiny, ale też do tych którzy są wobec niej obojętni – powiedział w wywiadzie dla Radia Emaus bp Damian Bryl.
 
Idea Misji Talitha Kum zrodziła się w Brazylii, w Sao Paulo, gdzie powstała wspólnota Przymierze Miłosierdzia, które jest koordynatorem misji. Podobne ewangelizacje odbyły się już w Szczecinie i Warszawie.
 
Ewangelizacji będą towarzyszyły rekolekcje, które poprowadzą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia – o. Antonello Caddedu i Enrique Porcu oraz z o. Pedro, który na stałe mieszka w Poznaniu. Szczegółowy plan wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy dla wspólnot z Archidiecezji Poznańskiej, które chciałyby się włączyć w ewangelizację, jest dostępny na stronie misjapoznan.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki