Logo Przewdonik Katolicki

Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”

Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”

Trzydniowy Kongres dla rodzin z dziećmi poświęcony sakramentowi małżeństwa.

Rozpoczęły się zapisy na pierwszy Międzynarodowy Kongres Projektu Misterogrande. Wydarzenie to jest ważnym punktem na mapie Polski dla wszystkich, którzy interesują się sakramentem małżeństwa.
 
● Trzydniowy Kongres dla rodzin z dziećmi poświęcony sakramentowi małżeństwa,
● Biblista, teolog i filozof opowie o tym, co to znaczy, że małżeństwo jest darem,
● Mocne świadectwa małżonków o tym, jak Duch Święty działa w ich codzienności.
 
Fundacja Misterogrande wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie organizuje pierwszy Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2024 w Gnieźnie. Kongres rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, który objął wydarzenie Patronatem Honorowym.
 
Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo” to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Prelegenci z Włoch, Francji i Polski opowiedzą o sakramencie małżeństwa, które jest darem zarówno dla małżonków, jak i dla Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy małżonków, jak i narzeczonych, a nawet osoby konsekrowane, bo przecież każdy może się zachwycać darem, jakim jest sakrament małżeństwa.
 
Małżeństwo dzisiaj to wymagający temat, ale głęboko wierzymy w to, że sakrament małżeństwa jest prawdziwym darem od Boga i drogą do świętości. Dlatego Kongres „Odkryj małżeństwo” będzie pełnym radości wspólnym odkrywaniem czym jest ten dar. Chcemy razem uwierzyć na nowo w sakrament małżeństwa i w to, że miłość między kobietą a mężczyzną może trwać przez całe życie.
 
Uczestnicy Kongresu będą mogli posłuchać ciekawych wykładów tłumaczonych na język polski, świadectw małżonków z bogatym doświadczeniem, wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także porozmawiać z wykładowcami i innymi uczestnikami w swobodnej atmosferze przy najlepszej kawie serwowanej przez baristę
 
Informacje podstawowe
Tytuł: Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”
Termin: 1-3 maja 2024
Miejsce: Centrum Edukacyjno-Formacyjne, Gniezno
Strona www: https://misterogrande.pl/kongres
Program: dostępny na stronie wydarzenia
Rodzaj spotkania: Trzydniowy Kongres z wykładami i warsztatami
Organizator: Fundacja Misterogrande
Współorganizatorzy: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie
 
O Fundacji Misterogrande
Fundacja powstała w marcu 2022 roku w Gnieźnie, gdzie jedenaście małżeństw i dwóch księży podpisało akt fundacyjny. Jej misją jest głoszenie piękna sakramentu małżeństwa. Zajmuje się przygotowaniem narzędzi do pracy z małżeństwami. Wśród nich są: rekolekcje weekendowe „Oto Oblubieniec”, kursy pudełkowe „Zaślubieni Jezusowi” i „Love to live”, książki włoskiego duszpasterza ks. Renzo Bonetti, oraz narzędzie ewangelizacyjne „Światło Zaślubin”. Fundacja otrzymała błogosławieństwo dla swojej działalności od arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki