Logo Przewdonik Katolicki

Charytatywny Bieg Nocny

Charytatywny Bieg Nocny

Dzisiejsi studenci to nie tylko, jak mogło by się wydawać, imprezy i młodość. To także zaangażowana społeczność, która potrafi wykorzystać swój zapał do czynienia dobra. I tak 30 młodych z Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunku Zarządzanie, po raz ósmy tworzy projekt Fura Szczęścia i zbiera fundusze na pomoc Koniczynce - Stowarzyszeniu Ludzi z Epilepsją, Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół.

Koniczynka to warsztat terapii zajęciowej, czyli ośrodek terapeutyczny gdzie realizowany jest program rehabilitacji zawodowej i społecznej. Głównym celem ośrodka jest maksymalne usamodzielnienie uczestników. Wielu podopiecznych nie jest w stanie dostać się na miejsce samodzielnie – codziennie rano wyjeżdża po nich bus. Ten jednak zawodzi coraz częściej, a ze względu na jego wiek, naprawa jest nieopłacalna.

W związku z tym Fura Szczęścia postanowiła wspomóc Koniczynkę w zebraniu funduszy potrzebnych na wkład własny na nowy samochód przystosowany do przewozu niepełnosprawnych.
Fura Szczęścia podjęła szereg inicjatyw, aby zebrać pieniądze dla Koniczynki. Największym z nich jest York Fura Świetlików czyli charytatywny, pięciokilometrowy bieg. Wspomagają go firmy: York - Czysta strona życia, La Spartakus i FairPlayce. Przygotowane zostały trasy dla dzieci i dorosłych. Na miejscu będzie bity rekord Polski na bieg z największą liczbą ludzi świecących w ciemności – elementy fluorescencyjne zapewnia organizator. Bieg odbędzie się 8 czerwca w parku rekreacyjno-sportowym FairPlayce.
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej szczegółów: FB Fura Szczęścia.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki