Logo Przewdonik Katolicki

10.11.2018 – XI Pielgrzymka na Jasną Górę

10.11.2018 – XI Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszamy w dniu 10.11.2018 roku do Częstochowy do Klasztoru o. Paulinów na Jasną Górę do udziału w XI Pielgrzymce Pacjentów Kliniki Leczenia Jąkania oraz Osób Wyleczonych z Jąkania.

Idea pielgrzymowania do klasztoru na Jasnej Górze zrodziła się w listopadzie 2008 roku za sprawą o. Jana Tyburczego – jasnogórskiego Paulina. Zaprosił on pacjentów Kliniki na Jasną Górę, aby tam w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, przed jej cudownym obliczem podziękować za doświadczane łaski powrotu do zdrowia i prosić o siłę „…podołania trudom terapii”. Wtedy też powstał zamysł aby każdego roku w listopadzie spotykać się na Jasnej Górze.

I tak też się stało. Dzięki życzliwości oo. paulinów z klasztoru na Jasnej Górze co roku, w listopadzie, pacjenci kliniki stają przed cudownym obliczem Matki Bożej Częstochowskiej – Uzdrowieniem Chorych i dziękują za otrzymany dar łaski powrotu do zdrowia, proszą o dar wytrwałości w trudach terapii oraz powierzają Jej opiece wszystkich pacjentów i terapeutów Kliniki Leczenia Jąkania.

Pielgrzymka, w naszym zamyśle, oprócz wymiaru religijnego i duchowego, również ma być miejscem spotkania się wyleczonych pacjentów z tymi, którzy jeszcze się leczą i z tymi, którzy po wielu próbach nieefektywnych terapii zwątpili w możliwość wyleczenia się z jąkania. Spotkanie na Jasnej Górze przywraca im wiarę w możliwość powrotu do „życia bez jąkania” i daje im nadzieję na „życie, w którym będą doświadczali radości z bycia sobą”.

Od samego początku naszego pielgrzymowania na Jasną Górę dla osób jąkających (się) prowadzimy bezpłatne badania – konsultacje. Od 2015 roku w programie pielgrzymki znajdują się rekolekcje i warsztaty duchowe dla uczestników pielgrzymki.

Program XI Pielgrzymki:

09:30 –  Droga Krzyżowa
/spotykamy się przy I stacji Drogi Krzyżowej na wałach klasztoru /
Rozważania na stacjach Drogi Krzyżowej przygotował ks. Jacek Krzypkowski SDB

11:00 –  Msza Św. w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski
Mszę Św. celebruje o. Waldemar Gonczaruk CSsR
Homilię wygłosi o. Waldemar Gonczaruk CSsR

13:30 – sala Konferencyjna w DOMU PIELGRZYMA

Rekolekcje – Warsztaty duchowe na temat: „Moc przebaczenia jako fundament uzdrowienia”. Warsztaty prowadzą: ks. Jacek Krzypkowski SDB,  ks. Andrzej Strama, ks. Konrad Węcławski.
Po warsztatach prezentacja Filmu: „Dorosły… Mały Książę”
Film był zrealizowany z czasie  sztuki  teatralnej pod tytułem „Dorosły… Mały Książę” przygotowanej przez płynnie mówiących pacjentów Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie. Szuka jest adaptacją  książki Antoine de Saint-Exupery “Mały Książę”. Sztukę pacjenci odegrali w marcu 2018 roku.

15:00 –  BEZPŁATNA konsultacja dla osób jąkających 
/sala nr 41 w DOMU PIELGRZYMA /
Konsultacje prowadzą: mgr Ewa Galewska (neurologopeda), mgr Tomasz Galewski (psycholog)
Zgłoszenia telefoniczne pod numerami: 22 621 39 41, 501 619 643 w godzinach 10:00 – 16:00.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki