Logo Przewdonik Katolicki

Mieszkanie w Krakowie – jak znaleźć idealne?

| 05.07.21r

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, co sprawia, że zwiększa się popyt na mieszkania w tej lokalizacji.

Od kilku lat miasto mocno się zagęszcza. Zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny mają się doskonale, a chętnych na mieszkania wciąż nie brakuje. Warto poznać kilka wskazówek, w jaki sposób szukać, by znaleźć idealne lokum.

Rynek wtórny rządzi się swoimi prawami
Kraków jest bardzo atrakcyjnym miastem i każde mieszkanie, które pojawia się w obrębie centrum jest szybko sprzedawane. Jeśli planujemy kupić w tych okolicach lokal, ustalmy na początku kilka parametrów, które powinien on spełniać, a następnie zacznijmy poszukiwania. Jeśli będziemy cierpliwi, mamy szansę znaleźć coś odpowiedniego dla nas.
Nie zastanawiajmy się wówczas zbyt długo. Jeśli cena będzie atrakcyjna, mieszkanie szybko zniknie z rynku. W sytuacji, która pozwala nam szukać mieszkania w oddalonych od centrum dzielnicach, możemy sobie pozwolić na więcej swobody w podejmowaniu decyzji, a nawet podczas negocjacji cen.

Nowe mieszkania w cenie
Wiele osób szukając mieszkania na sprzedaż w Krakowie od razu wie, że będzie poszukiwać na rynku pierwotnym. Szukajmy przemyślanych rozkładów i funkcjonalnych osiedli w sąsiedztwie  węzłów komunikacyjnych, pamiętając, że Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Jeśli nie planujemy zakupu mieszkania w centralnych dzielnicach miasta, powinniśmy rozejrzeć się za wymarzonym lokalem w miejscach z doskonałą komunikacją miejską i dostępem do najpotrzebniejszej infrastruktury, takiej jak parki handlowe czy placówki edukacyjne.
Zwracajmy na te elementy uwagę, również z uwagi na fakt, że w dobie pandemii spędzamy więcej czasu w mieszkaniach – czy to pracując w trybie home office, czy po pracy z najbliższymi. Warto szukać mieszkań z większymi balkonami i wygodnymi tarasami lub w miarę możliwości ogródkami. Wydłużający się czas jaki spędzamy w domu, pracując i żyjąc z rodziną, winien być ważną przesłanką do poszukiwania idealnego mieszkania. Nawet będąc singlem chcemy mieć kawałek miejsca zarówno do pracy, jak i relaksu w ramach swojego „M”. Warto rozglądać się w dalszych dzielnicach takich jak Czyżyny czy Bieńczyce albo Wola Justowska. Skupmy się na dokładnym określeniu swoich potrzeb, a z pewnością znajdziemy właściwe mieszkanie.

Zalety nowych mieszkań w Krakowie
Przechodząc dosyć długi proces wyboru, a następnie zakupu mieszkania, trzeba podkreślić, że rynek pierwotny daje nam przewagę pod jednym, ważnym względem. Mamy nowe mieszkanie, które możemy wykończyć i wyposażyć tak jak chcemy i cieszyć się brakiem dodatkowych napraw czy remontów przez co najmniej kilka kolejnych lat.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki