Logo Przewdonik Katolicki

45 tys. maseczek

| 06.05.20r
Pixabay

Ponad 45 tysięcy maseczek zakupił ze swoich funduszy duszpasterskich i przekazał w kwietniu na potrzeby kapelanów, personelu kościelnego oraz osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem Ordynariat Polowy.

Jak poinformował ks. płk SG Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego, z inicjatywy biskupa polowego Józefa Guzdka firma Krawiectwo-Wyrób-Sprzedaż Anny Łukasik z Kierlikówki wykonała dwie transze maseczek ochronnych. Pierwsza została zamówiona 3 kwietnia, jeszcze przed decyzją o konieczności noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i liczyła 28.250 sztuk. Maseczki trafiły do parafii wojskowych i ośrodków duszpasterskich, a także do kapelanów Straży Granicznej. Druga dostawa realizowana od 17 kwietnia obejmowała 17.520 sztuk maseczek wielokrotnego użytku.

Za pośrednictwem kapelanów Ordynariatu Polowego maseczki trafiły także do osób będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią, w czasie, kiedy brakowało tego typu środków ochrony osobistej. Jak podkreśla ks. Kępa, koszt przekazanych maseczek wyniósł 136.671 złotych i został pokryty z funduszy duszpasterskich Ordynariatu Polowego.

BK za KAI

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki