Logo Przewdonik Katolicki

Wystartowała akcja Misjonarz na Post

KAI | 24.02.17r
Fot. E. Bartkiewicz/www.episkopat.pl/photo

Abp Stanisław Gądecki zainaugurował dziś czwartą edycję projektu „Misjonarz na Post”. – Misyjność to pierwsza i podstawowa cecha żywego Kościoła – wskazał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący KEP jako pierwszy uczestnik tegorocznej edycji projektu, zarejestrował się na portalu misjonarznapost.pl. Specjalny system przydzielił mu do duchowej opieki polskiego misjonarza, brata Jerzego Józefa Łakomiaka OFM posługującego w Argentynie.
 
– Misyjność to pierwsza i podstawowa cecha żywego Kościoła – powiedział abp Gądecki podczas konferencji. Dlatego, zdaniem metropolity poznańskiego, tak bardzo ważne jest podejmowanie wszelkim działań, które dążą do odnowy ducha misyjnego, zarówno przez wyjazd na misję, jak i pomoc duchową, bądź materialną.
 
Przewodniczący KEP wskazał także, że inicjatywa „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl wyraża drugą ważną cechę Kościoła, jaką jest jedność-komunia. – Misje nigdy nie są działaniem jednostek, ale inicjatywą wspieraną przez całą wspólnotę Kościoła – podkreślił.
 
Dodał, że bardzo ważne jest wspieranie misjonarzy, gdyż to oni niosą drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze, czyli wiarę. - Wspieranie misjonarzy jest jednocześnie przyczynianiem się do wzrostu Królestwa Bożego już tutaj na ziemi – wskazał abp Stanisław Gądecki.
 
W ramach inicjatywy „Misjonarz na post” od Środy Popielcowej, 26 lutego można za pośrednictwem portalu misjonarznapost.pl wybrać jednego z 2007 polskich misjonarzy i otoczyć go regularną modlitwą. – Można również w jego intencji ofiarować post, lub przeżywane cierpienie - zachęca o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.
 
W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 5 tys. osób, dzięki czemu każdego z misjonarzy wspierały duchowo co najmniej dwie osoby. 
 
Każdy, kto chce wspomóc misjonarzy swoją modlitwą, może wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl, a następnie wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chce wspierać: świeckiego, zakonnego czy diecezjalnego.
 
– „Misjonarz na Post” to szansa, by dobrze i świadomie przeżyć nadchodzący czas Wielkiego Postu. Każdy może ofiarować swoją modlitwę, cierpienie bądź ograniczenie się np. w używaniu Internetu czy jedzeniu słodyczy. Może to być czynienie jakiegoś dobra lub każde inne duchowe postanowienie, które wesprze misjonarzy. Tak naprawdę liczy się każdy gest - tłumaczy Zofia Kędziora, koordynatorka inicjatywy.
 
Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism: „Misjonarza”, „Misjonarzy Kombonianów”, „Misji Salezjańskich”, „Echa z Afryki i innych kontynentów”, „Posyłam Was”, „Misji Dzisiaj” i „Świata Misyjnego” oraz „Misyjnych Dróg”. Projekt wspiera również Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki