Logo Przewdonik Katolicki

Mord w kościele w Normandii

| 26.07.16r

Podczas porannej mszy do kościoła w w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji wtargnęli napastnicy. Ich ofiarą padł ksiądz, poszkodowani są uczestnicy Mszy

Według francuskiej agencji AFP w kościele przetrzymywanych było od 4 do 6 osób. Do Normandii, regionu w którym połozona jest miejscowość Saint-Etienne-du-Rouvray jedzie właśnie prezydent Francji, Francois Hollande. 

Francuskie media podają, że napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. Według jej doniesień Na miejscu miał zostac zamordowany ksiądz. 


Według "Le Figaro" jedna z obecnych na nabożeństwie sióstr zakonnych zdołała wymknąć się z świątyni i powiadomiła policję. 

Nie wiadomo, co motywowało napastnikami. Śledztwo nad sprawą natychmiast przejał jednak wydział ds. terroryzmu francuskiej policji. 


AKTUALIZACJA 13:40 - Księdzu Jacquesowi Hammelowi poderżnięto gardło. Spośród obecnych w kościele w czasie mszy 3 osoby są rannne. Jedna z nich jest w stanie ciężkim. 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki