Logo Przewdonik Katolicki

Kara śmierci - zdecydowane nie biskupów

Katolicka Agencja Informacyjna | 23.08.16r

„Potwierdzić wybór życia” – taki tytuł nosi publikacja krajowego duszpasterstwa więziennego Filipin poświęcona tzw. sprawiedliwości naprawczej.








W dokumencie znajdują się podstawowe informacje, opinie i analizy problemów związanych z karą śmierci.

Publikacja wyjaśnia także pozytywne aspekty sprawiedliwości naprawczej. Chodzi o uwrażliwienie opinii publicznej na dramat związany z „kulturą śmierci” przez zintensyfikowanie kampanii edukacyjnej na rzecz życia. Na Filipinach bowiem toczy się debata na temat kary śmierci, którą podjął nowo wybrany prezydent Rodrigo Duterte. Zadeklarował on chęć jej przywrócenia po 10 latach od zniesienia. Powieszeniem miałyby być karane przestępstwa takie jak handel narkotykami, gwałt, zabójstwo i kradzież. Policja zaś otrzymałaby prawo do użycia broni w operacjach prowadzonych przeciwko przestępczości zorganizowanej.

Publikacja przygotowana przez komisje ds. duszpasterstwa więziennego Episkopatu Filipin zawiera też przemówienia wygłoszone na ten temat przez papieża Franciszka. Wydrukowane egzemplarze zostaną rozesłane do wszystkich najważniejszych instytucji publicznych w kraju.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki