Logo Przewdonik Katolicki

Dzielić się wiarą

ks. Andrzej Tomalak
Fot.

Wiara nie jest czymś, co można zamknąć w tzw. prywatnej przestrzeni życia ani zatrzymać tylko dla siebie. Wiarą trzeba żyć, trzeba o niej świadczyć, trzeba się nią dzielić.

Przekonani o tym uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku podjęli inicjatywę przygotowania i wystawienia wieczornicy zatytułowanej Lumen fidei (Światło wiary), na którą składały się ich własne świadectwa wiary. Mimo młodego wieku wielu uczniów przeżyło doświadczenia, które nigdy nie stały się udziałem dorosłych. Doświadczenia te, jak mówili, sprawiły, że odkryli w swoim życiu bliskość i działanie Boga. Naszego najlepszego Ojca, który nie zawsze daje nam to wszystko, o co Go prosimy. Czyni to nie dlatego, żeby nam czegoś żałował, ale dlatego, że chce nam dać tylko to, co jest dla nas naprawdę dobre i potrzebne.

Zebrani w szkolnej auli uczniowie i nauczyciele z zapartym tchem wsłuchiwali się w głębokie przemyślenia swoich rówieśników czy uczniów. „Tego było mi potrzeba”, powiedział ze wzruszeniem jeden z widzów, już po zakończeniu wieczornicy. Natomiast uczniowie, którzy odważyli się wygłosić świadectwo własnego życia, własnej wiary, nierzadkiego zagubienia i poszukiwania Boga, pytani, skąd taka inicjatywa, przekonywali: dziś młodzież często poszukuje autorytetów nie wśród starszych, ale wśród rówieśników. Postanowiliśmy podzielić się doświadczeniem wiary, doświadczeniem poszukiwania Boga, pragnąc, aby nasi koledzy i koleżanki mogli odkryć Go w swoim życiu i pokochać Go na nowo.

Miejmy nadzieję, że to dzielenie się doświadczeniem Boga we własnym życiu pobudzi innych do refleksji nad własnym życiem i wiarą.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki