Logo Przewdonik Katolicki

Życzenia Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na Wielkanoc 2013 roku

Abp Stanisław Gądecki
Fot.

Święta Wielkanocne poprzez wieki głoszą światu orędzie, że w Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym Bóg miłujący człowieka przynosi nam zbawienie.

Drodzy Archidiecezjanie!

 
Jezus Chrystus zmartwychwstając, uwalnia nas od zła nie w sposób powierzchowny, chwilowy, ale w sposób radykalny. „My wszyscy, którzy otrzymaliśmy chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa – poucza nas św. Paweł Apostoł – zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć. Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca” (Rz 6, 3 n).
 
Chociaż chwilę Jezus zdawał się być pokonanym i nie było widać nadziei, przez to jednak znaki zmartwychwstania świadczą o zwycięstwie życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, miłosierdzia nad zemstą. W ten sposób zmieniła się sytuacja człowieka i świata.
Zmartwychwstały Pan nie należy do przeszłości, ale jest wciąż obecny poprzez swój Kościół także dzisiaj. Z naszej strony potrzebne jest tylko otwarcie umysłu i serca na Bożą prawdę o Jezusie Chrystusie, który jest nadzieją i źródłem mocy.
 
Składając tegoroczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, łączę je z trwającym Rokiem Wiary. Tym, którzy cieszą się łaską żywej wiary, życzę, aby dawali o niej jednoznaczne świadectwo. Tym, którzy spoglądając szczerze w swoje sumienie dostrzegają, że zobojętnieli na sprawy wiary lub stoją na obrzeżach Kościoła, życzę, aby wiarę pogłębili i kierowali się jej wartościami w życiu codziennym. Tym natomiast, którzy stoją z dala i niewiele mają wspólnego z Chrystusem, życzę, by dostrzegli, czego się pozbawiają i na nowo odkryli czekające na nich miejsce we wspólnocie wyznawców Zmartwychwstałego Pana.
 
Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię.
Arcybiskup Metropolita Poznański
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki