Logo Przewdonik Katolicki

Wyszli na Jasną Górę

Monika Białkowska
Fot.

W czwartek 29 lipca w gnieźnieńskiej katedrze abp Józef Kowalczyk Prymas Polski pożegnał wyruszających w drogę pątników Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Tłumy młodych ludzi spotkać można było tego dnia już o świcie – rozśpiewanych, witających się ze sobą, nierzadko zmęczonych: większość grup kolorowych dochodzi do Gniezna z rodzinnych parafii, mieli już więc za sobą nawet trzy dni drogi.

Podczas uroczystej Eucharystii dla grup kolorowych symbolicznie rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Kościół w drodze świadkiem Miłości”. Pielgrzymi grup promienistych wyruszają ze swoich parafii, by własnymi drogami wędrować na Jasną Górę. Wszyscy spotykają się 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, na Eucharystii u stóp Czarnej Madonny.

Podczas homilii Prymas Polski przypominał pielgrzymom, co znaczy być świadkiem. – Świadek ma wiedzę na temat faktów i ma doświadczenie; widział i słyszał o danych wydarzeniach i o nich zaświadcza – mówił abp Kowalczyk. – Świadczyć można jednak nie tylko słowami, ale również postawą i czynem. My mamy być świadkami miłości, naszą miłość mają ludzie rozpoznawać po waszych czynach. Oznacza to, że nasza postawa w każdym wymiarze życia, każdego dnia, w każdych okolicznościach powinna być postawą miłości. Wtedy ci, którzy będą na nas patrzeć, zobaczą, że jest w nas więcej, niż tylko to, co ludzkie.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki