Logo Przewdonik Katolicki

?Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych??

PK
Fot.

Z powodu wiary w Zmartwychwstanie Jezusa każdy chrześcijan jest narażony na znalezienie się w jakiejś trudnej sytuacji, bywa np. poddawany próbie, szyderstwu czy ośmieszeniu ze strony innych. Powinniśmy być tego świadomi. Niestety jest to wpisane w życie każdego chrześcijanina. Wczytując się w słowa Ewangelii widzimy, że i Chrystus jest poddawany takim praktykom. Całe to wydarzenie...

Z powodu wiary w Zmartwychwstanie Jezusa każdy chrześcijan jest narażony na znalezienie się w jakiejś trudnej sytuacji, bywa np. poddawany próbie, szyderstwu czy ośmieszeniu ze strony innych. Powinniśmy być tego świadomi. Niestety jest to wpisane w życie każdego chrześcijanina. Wczytując się w słowa Ewangelii widzimy, że i Chrystus jest poddawany takim praktykom. Całe to wydarzenie pokazuje, jak bardzo Jezus jest bliski każdemu z nas. Wyraźnie widzimy, że również naszego Pana atakowano i utrudniano Mu głoszenie Dobrej Nowiny.
Mimo dość kłopotliwej sytuacji, Jezus z tego wydarzenia wychodzi zwycięsko. Zresztą nie pierwszy raz! Powołując się na słowa Mojżesza, tłumaczy saduceuszom, że zmartwychwstanie ciał nastąpi, a także na czym będzie polegać istota tego momentu w dziejach ludzkości. Pokazuje, że życie w niebie różni się od tego na ziemi, które przecież tak dobrze znamy z własnego doświadczenia.
Pan jest „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba…”. Stwórca nieba i ziemi jest Bogiem żywych… Patriarchowie Starego Testamentu od dawna nie chodzą po tej ziemi, ale za to żyją u Boga!!!
Prośmy Boga żywego, abyśmy kiedyś mogli dołączyć do grona świętych! Gdzie już zawsze będziemy doświadczać prawdziwej i niepojętej Miłości.

 


Paweł Warecki

 

 

 

 

 

 

 

           

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki