Logo Przewdonik Katolicki

Św. Łukasz lekarz

Ks. Marcin Zaworski, ks. Tomasz Bartczak
Fot.

Z Listów św. Pawła Apostoła wynika, że korzystał z posługi lekarza Łukasza i cieszył się z jego obecności. Pozdrawia was Łukasz, umiłowany lekarz czytamy w Liście do Kolosan (4, 14). Już to jedno zdanie wystarczyło, by św. Łukasza Ewangelistę obrali za swojego patrona ongiś medycy, współcześnie pracownicy służby zdrowia. 18 października,...

Z Listów św. Pawła Apostoła wynika, że korzystał z posługi lekarza – Łukasza i cieszył się z jego obecności. „Pozdrawia was Łukasz, umiłowany lekarz” – czytamy w Liście do Kolosan (4, 14). Już to jedno zdanie wystarczyło, by św. Łukasza Ewangelistę obrali za swojego patrona ongiś medycy, współcześnie – pracownicy służby zdrowia.

18 października, w święto św. Łukasza, kapelani Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie zaprosili pracowników wszystkich jednostek miejscowej służby zdrowia do wspólnego uczczenia patrona. O godz. 17 w kaplicy znajdującej się w budynku szpitala przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, sprawowana była Msza św., której przewodniczył starszy kapelańskim stażem ks. Tomasz Bartczak, a homilię wygłosił ks. Marcin Zaworski. W roku duszpasterskim, w którym dominuje hasło „Przyjrzyjcie się powołaniu waszemu” (por. 1 Kor 1, 26), kaznodzieja apelował do zebranych o refleksję nad powołaniem. Wszak wierności powołaniu ludzie najbardziej oczekują od nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek i kapłanów. Odkrywanie powołania ma odbywać się w duchu przykazania miłości Boga i bliźniego. Chrześcijańską miłością trzeba otoczyć każdego bez wyjątku człowieka. – W duchu takiej miłości nasza posługa staje się posługą wykonywaną dla Pana. Kiedyś otrzymamy od Niego nagrodę: życie wieczne – mówił ks. Zaworski.

Po Eucharystii w stołówce szpitalnej odbyło się świąteczne spotkanie. W miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach, rozmawiano na tematy nie tylko zawodowe. Na zakończenie księża wyrazili wdzięczność zebranym za okazywaną pomoc, tak potrzebną, by mogli owocnie sprawować kapelańską posługę w obydwu budynkach szpitala (WSZ w Koninie mieści się również przy ul. Szpitalnej). Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę obrazek ze św. Łukaszem.

Bardzo dziękujemy s. Indze i młodzieży z par. NMP Królowej Polski w Koninie za animację muzyczną spotkania, a sponsorom za serce i przekazane słodycze. Bóg zapłać!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki