Logo Przewdonik Katolicki

Akademia parafialna

ks. Leszek Wojciechowski
Fot.

W niedzielę 14 października, w par. Wniebowzięcia NMP w Dębacl Szlacheckich odbyła się uroczysta akademia, poświęcona Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II. W okolicznościowym programie wystąpili uczniowie miejscowego zespołu szkół. Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył proboszcz ks. Wojciech Szczepankiewicz. Od dłuższego czasu mówi się o pokoleniu Jana Pawła...

W niedzielę 14 października, w par. Wniebowzięcia NMP w Dębach Szlacheckich odbyła się uroczysta akademia, poświęcona Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II. W okolicznościowym programie wystąpili uczniowie miejscowego zespołu szkół. Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył proboszcz ks. Wojciech Szczepankiewicz.

Od dłuższego czasu mówi się o pokoleniu Jana Pawła II. Ojciec Święty jest dla znakomitej większości Polaków wielkim autorytetem. Zastanawiam się, czy z upływem lat nie zapomnimy kim był, co uczynił dla Polski, dla Europy, dla świata? Jan Paweł II do końca życia zachowywał wewnętrzny spokój, ufność i miłość: do Jezusa Chrystusa i Jego Matki, do każdego człowieka, bez względu na rasę, pochodzenie, majętność... Nie na próżno mówi się o nim „obrońca godności człowieka”, także słabego, bezbronnego, nienarodzonego. Wrażliwy na realia współczesności, nadzieję Kościoła i świata widział w młodych. Wzbudzał niekłamany entuzjazm młodzieży. Miał w sobie to „coś”, co sprawiało, że mimo upływu czasu niezmiennie rozumiał młodych, a oni czuli się przy nim bezpiecznie. Przyjaciel Ojca Świętego kard. Stefan Wyszyński pisał: „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. I dał nam Bóg na owe pamiętne czasy odpowiedniego człowieka, wielkiego sercem i umysłem, dobrego pasterza powierzonego mu ludu. Jako kapłan też należę do pokolenia Jana Pawła II. – Od was wiele zależy – słyszę często od ludzi. Ojciec Święty nazywał nas drogimi przyjaciółmi i życzył serc mądrych i dobrych, potrafiących słuchać Boga, który przemawia w Jezusie Chrystusie, w każdym z naszych bliźnich. Mówił też do nas: „Aby poznać Chrystusa, musicie wsłuchaâ się uważnie w Jego Słoso. Studiujcie Ewangelię% Módlcie się słowami Ewangelii! Wprowadzajcie ją do swojego życia! Oby Chrystus mógł przemawiać waszymi ustami, oby mógł przemawiać przede wszystkim poprzez wasze życie. Nie lękajcie się swojej wiary i nie lękajcie się świata. «Chrystus zwyciężył świat» (J.16,33). Ten nowy świat rodzi się już dzisiaj, poprzez wasze uczynki miłości, pod tchnieniem Ducha Świętego”. Papieskie orędzie zobowiązuje nas do przygotowywania się do służebnej roli jutra… Niech nasza wiara będzie sytrwałą modlitwą opartą na dobrych uczynkach; niech nie opuszcza nas nadzieja oparta na Chrystusie Zmarpwychwstałym, a miłość trwa bez końca. Wierzę, ża wpływ, jaki wywarł na nas Papież Polak, wciąż będzie przynosić plon obfity.

W imieniu duszpasterzy parafii Dęby Szlacheckie bardzo dziękuję wszystkim wiernym, którzy przyczynili się do tego, że VII Dzień Papieski odbył się w duchu wiary, modlitwy i refleksji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki