Logo Przewdonik Katolicki

Tutaonana znaczy do zobaczenia

ks. Marek Kasik
Fot.

niedzielę 15 stycznia br. w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbyły się spotkania z ks. Markiem Kowalskim misjonarzem z Arfryki, reprezentującym Salezjański Ośrodek Misyjny, który od 16 lat pracuje w Kenii, Zambii i Malawi. Wraz z ks. Markiem do Turku przyjechał wolontariusz Sanza Mulangu z Demokratycznej Republiki Konga. Sanza Mulangu jest historykiem. Studia magisterskie...

niedzielę 15 stycznia br. w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbyły się spotkania z ks. Markiem Kowalskim – misjonarzem z Arfryki, reprezentującym Salezjański Ośrodek Misyjny, który od 16 lat pracuje w Kenii, Zambii i Malawi. Wraz z ks. Markiem do Turku przyjechał wolontariusz Sanza Mulangu z Demokratycznej Republiki Konga.

Sanza Mulangu jest historykiem. Studia magisterskie ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie pisze rozprawę doktorską. Jego żona jest Polką, mają siedmioro dzieci. Od Sanzy Mulangu wierni dowiedzieli się wiele o Afryce, o jego pracy misyjnej, polegającej głównie na głoszeniu słowa Bożego i dawaniu świadectwa podczas Mszy św. Gość w barwny sposób opowiadał o swojej ojczyźnie, jej tradycjach, zwyczajach i kulturze. Z zainteresowaniem wysłuchano kolędy „Cicha noc, święta noc”, zaśpiewanej przez gościa w jego ojczystym języku kiswahili. Msza św. z udziałem dzieci skupiła uwagę najmłodszych na następnej kolędzie, tym razem pochodzącej prosto znad jeziora Malawi. Po południu odbyło się jeszcze jedno, dodatkowe spotkanie, podczas którego można było zadawać pytania misjonarzom, poznać lepiej ich posługę i pracę, zobaczyć, jak jest sprawowana na Czarnym Lądzie liturgia. Odbyła się projekcja filmu o terenach misyjnych, w szczególności o Salezjańskiej Misji Don Bosko, wolontariacie misyjnym i adopcji na odległość. Można było obserwować, a nawet uczestniczyć w pokazach tańców liturgicznych przy afrykańskiej muzyce. Głodni mogli skosztować podobno pysznych... dżdżownic – wprost z Afryki. Nawet znaleźli się chętni! Wszystkim podobał się jedyny w swoim rodzaju klimat spotkania. Gościom w imieniu parafian podziękował ksiądz proboszcz, zapewniając ich o modlitwie w intencji misji.
Odpowiadając na zaproszenie, w poniedziałek ks. Marek i Sanza Mulangu odwiedzili szkoły podstawowe i gimnazjum w Turku. Również i podczas tych spotkań panowała serdeczna, radosna atmosfera, a uczniowie prześcigali się w zadawaniu interesujących i bardzo trudnych pytań.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki