Logo Przewdonik Katolicki

Inowrocław dla Papieża Polaka

Jacek Nijak
Fot.

Ważnym wydarzeniem, które zwieńczyło obchody Dnia Papieskiego w Inowrocławiu, była promocja albumu Teraz my przychodzimy do Ciebie..., poświęconego pamięci Jana Pawła II. Prezentacja tego niezwykłego dzieła wydawniczego odbyła się 16 października br., w 28. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Album jest hołdem inowrocławian, którzy włączyli...

Ważnym wydarzeniem, które zwieńczyło obchody Dnia Papieskiego w Inowrocławiu, była promocja albumu „Teraz my przychodzimy do Ciebie...”, poświęconego pamięci Jana Pawła II. Prezentacja tego niezwykłego dzieła wydawniczego odbyła się 16 października br., w 28. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Album jest hołdem inowrocławian, którzy włączyli się w inicjatywę upamiętnienia Papieża Polaka. W słowie wstępnym do publikacji arcybiskup Henryk Muszyński podkreślił, że „jest ona owocem wspólnej i bezinteresownej pracy ludzi dobrej woli (...), którzy pragną, by środki pozyskane ze sprzedaży albumu zostały przeznaczone na rozbudowę i działalność Integracyjnego Centrum Aktywności «Nadzieja Życia» w Inowrocławiu, niosącego pomoc osobom niepełnosprawnym”.

Wydawcą albumu jest Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, zaś kilkunastomiesięczne prace redakcyjne prowadzone były pod kierownictwem Edmunda Mikołajczaka. Warto w tym miejscu podkreślić wielki wkład poligrafów z inowrocławskich drukarni „Pozkal”, „Legro” i „Polprint” oraz studia „Totem”, dzięki którym album zyskał piękny kształt.

Członkowie zespołu redakcyjnego podkreślają, że wyjątkowość publikacji wynika głównie z faktu, iż w całości powstała ona dzięki bezinteresownej pracy zespołu redaktorów i drukarzy i jest równocześnie bardzo konkretną formą pomocy dla osób znajdujących się w potrzebie. Tego rodzaju intencja pozostaje z całą pewnością bliska sercu Sługi Bożego Jana Pawła II – dodają autorzy.

Album wydany został w nakładzie 3000 egzemplarzy. Jego cena wynosi 30 zł, a można go nabywać m.in. w inowrocławskich parafiach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki