Logo Przewdonik Katolicki

O świętość kapłanów

PK
Fot.

Już po raz piąty proboszczowie archidiecezji poznańskiej modlili się do swojego patrona Jana Vianneya w dniu jego liturgicznego wspomnienia, 3 sierpnia. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w parafii pw. tego świętego na poznańskim Sołaczu. Uczestniczyli w nim metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i biskup pomocniczy Marek Jędraszewski. Około pięćdziesięciu zgromadzonych księży...

Już po raz piąty proboszczowie archidiecezji poznańskiej modlili się do swojego patrona Jana Vianneya w dniu jego liturgicznego wspomnienia, 3 sierpnia. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w parafii pw. tego świętego na poznańskim Sołaczu. Uczestniczyli w nim metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i biskup pomocniczy Marek Jędraszewski.

Około pięćdziesięciu zgromadzonych księży wysłuchało alokucji poznańskiego metropolity, konferencji ks. prof. Jana Kantego Pytla, a potem modliło się liturgią godzin i adorowało Najświętszy Sakrament.

W swojej alokucji ks. arcybiskup apelował, aby żaden z proboszczów nie zaniedbywał stałej formacji kapłańskiej. Podkreślał też, aby nigdy zajęcia zewnętrzne nie przysłoniły życia wewnętrznego. Proboszczowie powinni zadbać o wzajemną harmonię tych dwóch spraw.

Św. Jan Maria Vianney (1786-1859), znany jako proboszcz z Ars, był przewodnikiem duchowym i spowiednikiem; w konfesjonale spędzał po szesnaście godzin dziennie. W 1905 r. został ogłoszony błogosławionym, a w 1925 r. świętym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki