Logo Przewdonik Katolicki

NIE! dla projektu

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Blisko sześćset osób podpisało się pod protestem Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeciwko rozpatrywaniu na forum sejmowym poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie. Już niebawem lista z nazwiskami trafi na biurko marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza. Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku i była odpowiedzią...

Blisko sześćset osób podpisało się pod protestem Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeciwko rozpatrywaniu na forum sejmowym poselskiego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie. Już niebawem lista z nazwiskami trafi na biurko marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza.Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku i była odpowiedzią na odezwę ks. abp. Henryka Muszyńskiego, w której apelował o modlitwę w obronie życia oraz wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec zmian w projekcie ustawy o świadomym rodzicielstwie. Zezwala on bowiem - jak napisał metropolita gnieźnieński - na swobodne zabicie dziecka poczętego oraz narusza prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z przekonaniami, narzucając obowiązek edukacji seksualnej od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Przypomnijmy, iż powyższy projekt umożliwia aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży oraz ogranicza prawo lekarza do powoływania się na klauzulę sumienia. Znosi więc obowiązującą w Polsce od 12 lat ustawę o ochronie płodu ludzkiego. Zakłada również wprowadzenie do szkół przedmiotu ,,wychowanie o seksualności człowieka", który gwarantowałby najmłodszym dostęp do wiedzy z zakresu świadomego rodzicielstwa, seksualności człowieka oraz wszystkich dostępnych metod planowania rodziny.
Sprzeciw wobec tych rozwiązań wyraziło w archidiecezji gnieźnieńskiej blisko sześćset osób. Podpisy zbierane były w parafialnych oddziałach Akcji Katolickiej. Niestety, odzew był dużo mniejszy niż się spodziewano. Jak informuje Tomasz Mielczarek, prezes DIAK, listy z podpisami napłynęły z zaledwie kilku parafii: pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie, św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie, św. Wita w Rogoźnie, bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie oraz św. Kazimierza Królewicza we Wrześni. Niemniej zorganizowana przez DIAK akcja zbierania podpisów pod protestem będzie kontynuowana. Należy mieć nadzieję, że przyłączą się do niej pozostałe parafialne oddziały Akcji Katolickiej oraz poszczególni wierni.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki