Logo Przewdonik Katolicki

Mimo wszystko...

ks. Wojciech
Fot.

Wszystkim nam brakuje szczęścia - śpiewa znana polska piosenkarka Kasia Kowalska. Zapewne próbą szczęścia i miłości w małżeństwie jest brak dziecka. Mimo pewnego postępu medycyny w tej dziedzinie, ciągle nieliczni mogą doczekać się potomstwa. Niektóre bezdzietne małżeństwa decydują się na adopcję lub stworzenie rodziny zastępczej. Kinga i Paweł mają za sobą kilkuletni staż...

Wszystkim nam brakuje szczęścia - śpiewa znana polska piosenkarka Kasia Kowalska. Zapewne próbą szczęścia i miłości w małżeństwie jest brak dziecka. Mimo pewnego postępu medycyny w tej dziedzinie, ciągle nieliczni mogą doczekać się potomstwa. Niektóre bezdzietne małżeństwa decydują się na adopcję lub stworzenie rodziny zastępczej.
Kinga i Paweł mają za sobą kilkuletni staż małżeński. Mimo oczekiwań i pragnień, dziecka nie mają i z tym się pogodzili. Po rozmowach i dyskusjach - także po modlitwie - podjęli decyzję o adopcji. Poczynili już pierwsze kroki. Byli w Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym i tam w trakcie rozmowy spotkali się z niezwykłym stwierdzeniem. Pani, która z nimi rozmawiała, powiedziała: "Są państwo kolejnym bezdzietnym małżeństwem, z którym rozmawiam. Ale tak pogodnych i promieniujących radością małżonków jeszcze tutaj nie było".

*


Polska jesień jest piękna, ale smutna. Idąc ulicami, widzimy, że większość osób jest zamyślonych, posępnych. Procent zachorowalności na depresję wzrasta. Ciągle mamy za mało pieniędzy, za mało zdrowia i za dużo zmartwień, za dużo wymagań. Jesteśmy nieszczęśliwi?
Każdy z nas naprawdę jest taki, jakie jest jego serce, wnętrze. Tam, w środku nas samych, jest źródło szczęścia lub jego brak. Iluż ludzi zdrowych, mądrych, bogatych i młodych nie jest szczęśliwych. Są natomiast ludzie, którym wiele brak, jednak są szczęśliwi... To ci, w sercach których jest wiele wiary i prawdziwy tzw. Boży pokój. To, co w oczach świata jest źródłem szczęścia, tak naprawdę jest źródłem przyjemności. Pomiędzy przyjemnością a szczęściem jest jednak zasadnicza różnica. Wspomniani na początku Kinga i Paweł to małżeństwo, które znam od lat, jeszcze z czasów, gdy nie byli razem. Przywołuję ich w tym szczególnym kontekście, bo oboje są przyjaciółmi Boga. Dla nich Msza św., modlitwa, zaangażowanie w życie parafii to coś, na co zawsze mają czas. I to w ich wnętrzu jest to niebywałe szczęście, które tak urzekło panią w Ośrodku Adopcyjno-Wychowawczym.
Zaczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Ze wszystkich stron bombardują nas reklamy zachęcające do kupowania. Od nas będzie zależeć, czy ten adwentowy czas wypełnimy szczęściem płynącym z modlitwy, łaski uświęcającej, wyłączonego telewizora, a włączonego sumienia... czy z przyjemności, które szybko mijają, ale nie dają szczęścia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki