Logo Przewdonik Katolicki

Dzielić dobro - to je mnożyć

Elżbieta Ragan
Fot.

"Nauczyliśmy się widzieć w chlebie czynnik ludzkiej wspólnoty, gdyż spożywamy go wspólnie z innymi. Nauczyliśmy się widzieć w nim symbol wielkości pracy, gdyż zdobywa się go w pocie czoła. Nauczyliśmy się widzieć w chlebie najgłębszy wyraz miłosierdzia, gdyż chleb rozdaje się w czasach głodu. Smak chleba, którym się dzielimy wspólnie, nie ma sobie równego". Od Chrystusa...

"Nauczyliśmy się widzieć w chlebie czynnik ludzkiej wspólnoty, gdyż spożywamy go wspólnie z innymi. Nauczyliśmy się widzieć w nim symbol wielkości pracy, gdyż zdobywa się go w pocie czoła. Nauczyliśmy się widzieć w chlebie najgłębszy wyraz miłosierdzia, gdyż chleb rozdaje się w czasach głodu. Smak chleba, którym się dzielimy wspólnie, nie ma sobie równego".Od Chrystusa uczymy się siły ducha, okazywania miłosierdzia, niesienia pomocy potrzebującym bliźnim. Zacytowane na wstępie słowa Antoine de Saint-Exupéry'ego upewniają mnie, że dzieci z Domu Dziecka nr 1 we Włocławku mogą czuć się włączone na stałe we wspólnotę wiernych z parafii św. Hieronima w Raciążku.
Parafianie z Raciążka, przy ogromnym zaangażowaniu proboszcza - ks. Mariana Kuszyńskiego, urzeczywistniają przykazanie miłości bliźniego. 23 listopada ub. roku mieliśmy zaszczyt powitać delegację parafii w progach naszego domu dziecka. Pan Stanisław Patyk własnym środkiem transportu dostarczył w darze żywność dla dzieci - plony ciężkiej pracy rolników, mieszkańców parafii. Inicjatywa i zaangażowanie Rady Parafialnej zasługują na podziw, wdzięczność i są godne naśladowania. Chcę podkreślić, że w ten sposób parafia Raciążek wspiera nasz dom już czwarty rok z rzędu.
Jesteśmy dumni, że pozostajemy w sercach parafian i wzruszeni solidarnością oraz dobrocią ludzką. Postawa księdza Proboszcza, jako naszego wypróbowanego przyjaciela, zasługuje na wyrazy uznania i sprawia, że czujemy się bezpiecznie, wiedząc, że na księdzu Marianie możemy zawsze polegać.
Za pośrednictwem "Ładu Bożego" życzymy wspólnocie wiernych z parafii św. Hieronima w Raciążku Bożej pomocy w nowym roku, zdrowia, spokoju i ciepła rodzinnego. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki