Logo Przewdonik Katolicki

"Szukam, o Panie, Twego oblicza"

P. S.
Fot.

Miłośnikom muzyki organowej i chóralnej polecić należy najnowszą płytę dokumentującą dorobek kompozytorski wybitnego poznańskiego twórcy przełomu XIX/XX wieku ks. dr. Józefa Surzyńskiego. Płyta wydana została przez szczecińską firmę "Studio S. Production" Zbigniewa Szubińskiego i stanowi pierwsze dźwiękowe utrwalenie wybranych do nagrania utworów. Słowo wstępne do płyty...


Miłośnikom muzyki organowej i chóralnej polecić należy najnowszą płytę dokumentującą dorobek kompozytorski wybitnego poznańskiego twórcy przełomu XIX/XX wieku ks. dr. Józefa Surzyńskiego. Płyta wydana została przez szczecińską firmę "Studio S. Production" Zbigniewa Szubińskiego i stanowi pierwsze dźwiękowe utrwalenie wybranych do nagrania utworów. Słowo wstępne do płyty napisał Jego Ekscelencja Biskup Marek Jędraszewski. W części pierwszej nagrania figurują solowe kompozycje organowe o przeznaczeniu koncertowo-liturgicznym zaprezentowane na organach kościoła oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu przez poznańską organistkę Julię Smykowską.
W części drugiej nagrania mieści się cykl mszalny "Missa Dominicalis" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Katedralnego pod dyrekcją ks. Szymona Daszkiewicza i organisty katedralnego Krzysztofa Wilkusa, który akompaniuje chórowi na nowych organach katedralnych.
Tytuł płyty "Szukam, o Panie, Twego oblicza" w pełni oddaje religijną głębię muzyki J. Surzyńskiego i trafnie określa drogę, którą podążyli wykonawcy w interpretacji zaprezentowanych utworów.
Autorzy nagrania, które dedykowane jest Ojcu Świętemu, otrzymali od Jego Świątobliwości Jana Pawła II specjalne podziękowania i błogosławieństwo.
W bezwartościowym szumie dzisiejszego świata dźwięki muzyki ks. J. Surzyńskiego przyniosą słuchaczowi chwile nie tylko wytchnienia, ale także kontemplacji przenikniętej liturgiczną treścią.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki