Logo Przewdonik Katolicki

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000

Hasłem będą słowa "Idź za Barankiem".

Zbliża się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 – tym razem odbędzie się ono pod hasłem IDŹ ZA BARANKIEM. Przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą musimy przebyć, żeby Eucharystię coraz bardziej poznawać. Eucharystia to wspólnota. Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na Lednicę. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 3 czerwca 2023 r. pod Bramą Rybą na Polach Lednickich.
 
Program spotkania oparty będzie na trzech gestach. Pierwszy z nich –ZWOŁANIE, bo przecież wspólnota najpierw musi się zebrać i zawiązać. Następnie POSILENIE, gdzie najważniejszym punktem będzie oczywiście Msza Święta, a na koniec IDŹ ZA BARANKIEM – wybierzemy wtedy Chrystusa jako naszego Pana i pójdziemy dalej w świat, wrócimy do miejsc, z których przybyliśmy.
 
W odkrywaniu Eucharystii pomogą nam liczni goście. Profesor Sebastian Kubis – astrofizyk oraz br. Tomasz Łakomczyk – kapucyn będą mówili o tym, czy w sposób naukowy da się wytłumaczyć fenomen Eucharystii. Odwiedzą nas również: Tomasz Wolny – prezenter telewizyjny i o. Leonard Bielecki – franciszkanin. Panowie opowiedzą o swoim doświadczeniu Eucharystii. W Godzinę Miłosierdzia wprowadzą nas s. Gaudia Skass ISMM i s. Eliza ZSJM. O tym, jak iść za Barankiem opowie Wspólnota Małych Braci i Małych Sióstr Baranka. Chcieliśmy, aby w tym roku na Lednicy odwiedził nas też bł. Carlo Acutis. Na nasze spotkanie zaprosiliśmy więc rodziców młodego błogosławionego, którzy odwiedzą nas w formie nagrania.
 
Oprócz pola spowiedzi, w tym roku na Polach Lednickich pojawi się pole słuchania, pole dialogu. Po czasie pandemii, po ostatnich wydarzeniach na świecie, młodzież potrzebuje rozmowy. Będzie to miejsce, w którym uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać o wszystkim z kapłanem, siostrą zakonną, osobą świecką, a także z psychologiem.
 
W tym roku na Lednicy pojawi się też pole talentów, czyli kilka punktów, w których młodzież jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania będzie mogła rozwijać swoje talenty i skorzystać ze zorganizowanych warsztatów.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki