Logo Przewdonik Katolicki

XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000!

XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000!

1 czerwca 2019 młodzież z całej Polski będzie miała szansę na nowo odkryć miłość Pana Boga w słowach „Wiesz, że Cię kocham”.

Zgromadzeni w dniu 1 czerwca 2019 roku na XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, będziemy przeżywali i rozważali słowa tegorocznego hasła – „Wiesz, że Cię kocham”. Słowa te, zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Jana (J 21,15), towarzyszą nam od wielu lat. Prowadzą nas w modlitwie na Polach Lednickich, wyśpiewywanej tysiącami głosów: „Panie mój, wiesz, że Cię kocham. Ty wszystko wiesz, miłuję Cię!”. Tym razem jednak chcemy, by każdy pielgrzym Lednicy usłyszał te słowa jako wyznanie miłości wyśpiewane przez Boga do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham”. Wiedzeni intuicją Ojca Jana W. Góry OP, pierwszego duszpasterza Lednicy, czerpać będziemy z przemówienia św. Jana Pawła II, wygłoszonego do młodych w Krakowie w 1987 roku. Ojciec Święty wskazał wówczas na Eucharystię jako na sakrament dający nam „siłę przebicia”, czyli moc potrzebną do zmagania się z codziennością, ze wszystkim, co jest wyzwaniem dla młodego życia. Papież powiedział również, że „człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”. Przesłanie św. Jana Pawła II sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica była zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus do każdego z nas mówi: „Kocham Cię!”. Poprzez wiarę doświadczamy w nich niemal namacalnie Jego miłości i wiedząc, że jesteśmy przez Boga umiłowani, mamy siły, by iść dalej w życie. XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie więc naszym wspólnym zachwytem nad dwoma z pozoru zwykłymi sakramentami. Mamy nadzieję, że razem uda nam się usłyszeć i doświadczyć, jak Jezus mówi w nich do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham”.

o. Wojciech Prus OP i o. Mateusz Kosior OP Duszpasterze Wspólnoty LEDNICA 2000

Więcej informacji na stronie https://www.lednica2000.pl/lednica2019/
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki