Logo Przewdonik Katolicki

XV Poznański Festiwal Mozartowski

XV Poznański Festiwal Mozartowski

XV Poznański Festiwal Mozartowski to kolejna odsłona mozartowskich podróży, które nie tylko rozsławiły go w Europie jako „cudowne dziecko”, ale nade wszystko ukształtowały, wpłynęły znacząco na rozwój artystyczno-humanistyczny i dały mu okazję do spotkania największych osobistości artystycznych XVIII wieku. Tegoroczna edycja festiwalu jest poświęcona trzem podróżom rodziny Mozartów do Czech.

Missa Pro Defuncto W.A. Mozart Reqiem
4 grudnia 2017 o godzinie 23.00 w Archikatedrze Poznańskiej jak co roku zostanie odprawiona msza żałobna sprawowana za duszę W.A. Mozarta w 226. rocznicę jego śmierci, w rycie sprzed reformy liturgicznej Soboru Watykańskiego II, oprawiona jego Requiem.
Soliści:
Ingrida Gapowa - sopran
Michaela Kapustova - mezzosopran
Aleksander Kunach - tenor
Pavel Švingr - bas
Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej
Orkiestra Collegium F
Marcin Sompoliński - dyrygent
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

13 grudnia 2017 o godzinie 19.00 w AULI UAM odbędzie się Praskie Requiem.
Ostatni rok życia i twórczej aktywności Mozarta w sposób szczególny związany jest z Pragą, dlatego, wierni idiomowi tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego organizatorzy zapraszają na poznańskie prawykonanie rosettiowskiego Requiem, którym po raz pierwszy w historii opłakano niepowetowaną stratę, jaką było odejście Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Soliści:
Ingrida Gapowa – sopran
Sylva Čmugrová - mezzosopran
Rafał Bartmiński - tenor
Pavel Švingr – bas
Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej
Orkiestra MOZarte
Katarzyna Tomala - dyrygent

Bilety na to wydarzenie dostępne są na www.tixer.pl lub pod numerem tel. 534 220 720
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki