Logo Przewdonik Katolicki

Targi Sakralia – oszczędności dla parafii

Targi Sakralia – oszczędności dla parafii

Rozwój duchowy parafian to pierwszorzędne zadanie proboszczów. Istotne jest jednak także roztropne gospodarowanie parafialnym budżetem.

Wizyta na Targach Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA, które odbędą się w Poznaniu od 26 do 28 listopada, będzie dla uczestniczących w nich duchownych i świeckich osób odpowiedzialnych za inwestycje w parafiach i zakonach szansą na spore oszczędności.

Targi SAKRALIA organizowane są w Poznaniu już po raz piąty i znalazły stałe miejsce w kalendarzu kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów, dla których stanowią one istotne źródło informacji o innowacyjnej ofercie rynku. Bezpośredni kontakt z producentami i hurtowymi dystrybutorami umożliwia skuteczne negocjowanie cen. Dodatkowym źródłem oszczędności są specjalne promocje i rabaty, które wystawcy zwykle przygotowują dla targowych gości.  Większość produktów będzie można zakupić na miejscu. Wizyta na SAKRALIACH to także szansa na zdobycie nagrody - w konkursie dla osób duchownych organizowanym przez Biuro Pielgrzymkowe Arcus będzie można wygrać udział w pielgrzymce do Włoch.

 

Uczestniczące w targach firmy zaprezentują m.in.: szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, wyposażenie kościołów (konfesjonały, ławki, klęczniki, ołtarze, chrzcielnice, ambony, sprzęt nagłaśniający i multimedialny, energooszczędne oświetlenie), materiały budowlane, ogrzewanie kościołów, dzwony, kuranty, sztukę sakralną (ikony, rzeźba, witraże), komunikanty i hostie, wino mszalne, świece, kadzidła, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych i cmentarzy, odzież dla księży (birety, kożuchy, kamizelki), pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa oraz szeroką ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

 

Zapraszamy także do udziału w bezpłatnych konferencjach towarzyszących ekspozycji, które odbędą się w pawilonie 7 na antresoli:

·         26 listopada, godz. 12.30-14.20 – projekcja filmu „Ja Jestem” – to wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie. To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka – po projekcji adoracja Najświętszego Sakramentu,

·         26 listopada, godz. 14.30-17.30 – „Droga do spotkania ze sobą. Św. Teresa z Avila jako świadek i mistrzyni” - konferencja dla katechetów organizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Poznaniu,

·         27 listopada, godz. 12.00 Symbolika w przestrzeni sakralnej – od budynków do dewocjonaliów”konferencja poświęcona zasadom wykorzystania symboli chrześcijańskich oraz najczęściej spotykanym błędom, których należy unikać.

 

Targom towarzyszyć będzie wystawa znaczków o tematyce religijnej, z których część będzie można zakupić na specjalnym stoisku Poczty Polskiej.

 

W tym samym czasie w sąsiednich pawilonach Targów Poznańskich odbędą się także Targi Branży Kamieniarskiej Stone (26-29.11.) oraz Targi Funeralne Memento Poznań (28-30.11.).

W programie

 

Dla osób duchownych wstęp na targi jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat SAKRALIÓW 2014 znajdują się na stronie www.targisakralia.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki