Logo Przewdonik Katolicki

Szlachetny Szczyt

Szlachetny Szczyt

Dwóch śmiałków będzie wspinać się na Mont Blanc i zbierać pieniądze na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży.

Jesteśmy grupą młodych ludzi z Poznania. Należymy do Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy parafii pod wezwaniem świętego Rocha i to właśnie tam narodziła się inicjatywa „Szlachetny Szczyt”.

Akcja jest tym bardziej ciekawa, gdyż w tym szczytnym celu dwóch śmiałków będzie wspinać się na Mont Blanc. W dniach 31.07-09.08.2020r część męska naszej grupy uda się do Francji, aby tam spełnić jedno ze swoich największych marzeń – zdobyć Mont Blanc. Jednak nie chcemy się ograniczać do spełniania tylko własnych marzeń. Postanowiliśmy połączyć wejście na szczyt z organizacją akcji charytatywnej mającej na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek.

Siostry zakupiły w ostatnim czasie specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny – Innowalk Pro, który daje szansę niepełnosprawnym podopiecznym DPS-u na poprawę formy oraz jakości życia. Urządzenie pozwala na utrzymanie pozycji pionowej, daje możliwość powtarzającego się ruchu kroczenia oraz pełnego obciążenia nóg. Utrzymuje również ruchomość stawów oraz ma pozytywny wpływ na prawidłowe oddychanie, krążenie jak i trawienie pacjentów. Dla Sióstr koszt takiego urządzenia to bariera nie do pokonania – pozostało jeszcze 90 000 zł do spłacenia. Wierzymy jednak, że wspólnymi siłami jesteśmy  w stanie im pomóc!
Zdajemy sobie sprawę jak istotną rolę pełni dzisiaj przekaz wizualny w nawiązywaniu komunikacji.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe: Facebook (@szlachetnyszczyt) oraz Instagram (szlachetny_szczyt).
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki