​Sumienie pracowników służby zdrowia

Wyzwania oraz szanse
Czyta się kilka minut

Współczesny system opieki zdrowotnej stał się obszarem narastających kontrowersji wokół kwestii podstawowych dla życia społecznego. Dziś pracownik służby zdrowia musi zastanowić się czy może oprzeć się naciskom i kierować się własnym sumieniem i etyką. O prawach sumienia pracowników służby zdrowia będą dyskutować prelegenci podczas międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Warszawskim.
Dostrzegając wagę tych problemów, Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, we współpracy z Katedrą Historii Doktryn Politycznych i Prawnych WPiA UW organizuje międzynarodową konferencję naukową, podczas której grono prawników, wybitnych ekspertów w dziedzinie praw sumienia z Polski, różnych krajów Europy i z USA, chce dokonać nad nimi intelektualnej refleksji. Konferencja zatytułowana „Prawa sumienia pracowników służby zdrowia – teoretyczne uwarunkowania, prawne wyzwania oraz szanse." odbędzie się w Auli dawnej Biblioteki UW w dniu 5 września 2015 r.
Wśród prelegentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu znajdziemy specjalistów z zakresu prawa, medycyny oraz etyki. Konferencja została podzielona na cztery panele, z czego pierwsze trzy anglojęzyczne. Niezwykle interesująco zapowiadają się wystąpienia prof. Davida Forte z Uniwersytetu Cleveland w USA, dr. Davida Thundera z Uniwersytetu Navarra, prof. Jose Miguel Serrano Ruiz – Calderon z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, a także mec. Nikolasa Nikasa, prezesa Bioethics Defense Fund z USA.
Czwarty panel z udziałem prelegentów z Polski, poświęcony zostanie klauzuli sumienia. Jednym z gości tej części spotkania będzie dr Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który wygłosi referat pt. „Klauzula sumienia w kontekście deontologii zawodowej”.
Pełen program konferencji, wraz z tytułami referatów, można znaleźć na stronie internetowej: www.konferencja.ordoiuris.pl.
Zapisy na konferencje prowadzone są za pośrednictwem formularza, który można znaleźć pod adresem: http://formularze.wpia.uw.edu.pl/view.php?id=21203
Organizatorami wydarzenia są: Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Katedra Historii Doktryn Politycznych i Prawnych WPiA UW.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na facebooku.
https://www.facebook.com/events/1651741788402005

Poz

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Jeśli już znasz „Przewodnik Katolicki”, wykup subskrypcję by uzyskać dostęp do wszystkich treści z nowych numerów, numerów archiwalnych oraz całkowicie unikalnych treści publikowane jedynie w internecie.

Koszt rocznej subskrypcji  przy płatnościach miesięcznych to 239 zł. Przy płatności z góry za rok otrzymasz 25% rabat. Oszczędzasz 66 zł.

↺ Automatyczne odnowienie płatności; rezygnuj kiedy chcesz!

 

172,90 zł